Len nedávno sme vám priniesli zaujímavé filmy s drogovou tematikou. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov, ktoré si môžete pozrieť na Apple TV+. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Cherry

Rok: 2021

Žáner: Dráma / Krimi

Cherry, mladík z Ohia, sa počas štúdia na vysokej škole rozhodne prihlásiť do armády. Následný návrat do bežného života i vzťah s jeho školskou láskou, mu však výrazne komplikuje posttraumatická stresová porucha. Vytvorí si závislosť na opioidoch, ktoré ho privedú až k bankovým lúpežiam.

Hrajú: Tom Holland, Ciara Bravo, Jack Reynor

Greyhound

Rok: 2020

Žáner: Vojnový / Historický / Dráma

Kapitán Ernest Kraus stojí v čele medzinárodného konvoja, ktorý sa skladá z 37 ľodí. Jeho úlohou je dopraviť tisíce vojakov a potrebné zásoby spojeneckým jednotkám. Jedná sa o nebezpečnú misiu, ktorá sa odohráva v nepredvídateľných vodách Atlantiku. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z druhej svetovej vojny.

Hrajú: Tom Hanks, Elisabeth Shue, Stephen Graham

The Banker

Rok: 2020

Žáner: Dráma

Dej filmu sa odohráva v 60. rokoch minulého storočia. Dvaja podnikatelia, Bernard Garrett a Joe Morris, vymyslia geniálny plán na integrované bývanie a rovnocenný prístup k americkému snu. Spoločne presvedčia Matta Steinera, belocha, aby na stretnutiach vystupoval ako hlava spoločnosti, s cieľom podporiť predaj. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Hrajú: Anthony Mackie, Samuel L. Jackson, Nicholas Hoult

The Elephant Queen

Rok: 2018

Žáner: Dokumentárny

Slonia matka Athena urobí všetko, čo je v jej silách, aby ochránila svoje stádo. Keď je stádo nútené opustiť svoje napájadlo, vypraví sa na epickú cestu, ktorá prevádza diváka cez africkú savanu. Je to príbeh o láske, strate a návrate domov.

Hrajú: Chiwetel Ejiofor

Dads

Rok: 2019

Žáner: Dokumentárny / Komédia / Rodinný

Tento dokument skúma moderné otcovstvo a zhromažďuje svedectvá otcov po celom svete, od známych komikov až po „obyčajných“ rodičov. Ich nefiltrované príbehy hovoria o kráse, každodenných trápeniach a smiešnej veselosti dnešného otca.

Hrajú: Ron Howard, Will Smith, Patton Oswalt

Palmer

Rok: 2021

Žáner: Dráma

Eddie Palmer sa po dvanástich rokoch strávených vo väzení vracia domov a chce opäť začať žiť naplno. Onedlho si začne vytvárať puto so Samom, chlapcom, ktorý pochádza z problémovej rodiny. Eddieho minulosť však začne ohrozovať jeho nový život a rodinu. 

Hrajú: Justin Timberlake, Ryder Allen, Juno Temple

https://www.youtube.com/watch?v=OABSI3eYOk0

Billy Eilish: The World´s a Little Blurry

Rok: 2021

Žáner: Dokumentárny / Hudobný

Tento dokumentárny film rozpráva skutočný príbeh mimoriadnej 17-ročnej speváčky a skladateľky. Divákovi je ponúkaný intímny pohľad na život Billie Eilish na cestách, na pódiu, doma pri písaní, nahrávaní a vydávaní jej debutového albumu.

Prečítajte si tiež  Apple by malo predstaviť redizajnovaný iMac Pro už budúci rok

Hrajú: Billie Eilish, Finneas O’Connell, Orlando Bloom

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.