Len nedávno sme vám priniesli 10 najlepších fantasy filmov. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov s drogovou tematikou. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Berry Seal: Nebeský gauner (American Made)

Rok: 2017

- Reklama -

Žáner: Životopisný / Akčný / Krimi / Thriller / Komédia

Barry Seal pracuje ako pilot dopravného lietadla a jeho každodenná rutina ho čím ďalej, tým viac ubíja. Aj preto nadšene skočí po ponuke agenta CIA, aby pilotoval pod záštitou tajných služieb. Barryho čakajú prelety nad základňami kolumbijských narkobarónov, z ktorých má zabezpečiť bohatú fotodokumentáciu. Ale prečo lietať takto naprázdno, keď sa môžete spojiť s protistranou a voziť do USA drogy? Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Hrajú: Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Sarah Wright

Vlk z Wall Street (The Wolf of the Wall Street)

Rok: 2013

Žáner: Životopisný / Komédia / Dráma / Krimi

Niekedy dokázal zarobiť aj 12 miliónov dolárov za necelé tri minúty, pričom tieto peniaze vedel pekne roztočiť. Keď mu v Londýne na večierku došli drogy, zobudil svoju newyorskú sekretárku, aby mu ich poslala súkromným tryskáčom. Po každom veľkom večierku ale prichádza aj “opica”. Obzvlášť keď váš chce zatknúť FBI a mnoho ďalších ľudí sa vám plánuje pomstiť. Ďalší z príbehov, ktorý bol inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie

Všemocný (Limitless)

Rok: 2011

Žáner: Mysteriózny / Sci-fi / Trailer

Eddie Morra je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rútiť svet. Hrozí mu vyhadzov z práce a rozchod s priateľkou Lindy. To sa však zmení v momente, keď ho príde navštíviť jeho starý priateľ z detstva Vernon. Ponúkne mu pilulku, ktorá mu umožní využívať mozog na 100%. Zázračná droga má však nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitá v ohrození života.

Hrajú: Bradley Cooper, Robert De Niro, Anna Friel

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (Pulp Fiction)

Rok: 1994

Žáner: Krimi / Dráma

Pulp Fiction je multižánrovým dielom, ktoré je plné fetišistických detailov a popkultúrnych odkazov. Film napriek tomu obsahuje množstvo napínavých scénok, ktoré sú inovatívne rozvrhnuté do príbehovej štruktúry. Označuje sa aj ako najkultovejší z kultových filmov 90. rokov. 

Hrajú: John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth

Mafiáni (Goodfellas)

Rok: 1990

Žáner: Dráma / Krimi / Životopisný

Henry Hill už od svojho detstva sníva o tom, že sa stane gangsterom. Za vidinou lepšieho života začne v mladom veku pracovať pre miestnych mafiánov a prestane chodiť do školy. Henry sa stáva prínosom pre rodinu a spoznáva Jamesa “Jimmyho” Conwaya. Film od režiséra Martina Scorseseho je inšpirovaný knihou Wiseguy, od spisovateľa Nicholasa Pileggiho.

Hrajú: Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco

Vojdi do prázdna (Enter the Void)

Rok: 2009

Žáner: Dráma / Fantasy / Thriller

Po tragickej smrti rodičov sú súrodenci Oskar a Linda rozdelení. Znovu sa stretú až v Tokiu. Oskar pracuje ako drogový dealer a Linda v striptízovom klube. Dajú si sľub, že sa už za žiadnych okolností nikdy neopustia. Počas jednej noci je však Oskar zastrelený pri policajnej razií, no sľub ktorý si dali, mu nedovolí opustiť tento svet.

Hrajú: Nathaniel Brown, Paz de la Huerta, Marina Stone

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here