Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov roku 2017. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov na zamyslenie. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Správcovia osudu (The Adjustment Bureau)

Žáner: Romantický / Akčný / Sci-Fi / Thriller

Čo ak náš život riadi niekto, kto má s nami konkrétne plány? A čo sa stane, ak mu jeho plány nevedomky prekazíme? Dej filmu naznačuje, že na svete nie je miesto pre náhody a osudy ľudí majú v rukách správcovia osudu. Film je inšpirovaný poviedkou spisovateľa Phillipa K Dicka.

Hrajú: Matt Damon, Emily Blunt, Anthony Mackie

Paradox času (Predestination)

Žáner: Sci-Fi / Thriller / Dráma / Mysteriózny

Dej filmu Paradox času rozpráva príbeh tajného agenta, ktorého čaká zložitá séria ciest naprieč časom. Agent má za cieľ zaistiť pokračovanie svojej kariéry vymáhača práv. Aby sa mu podarilo úlohu splniť, bude musieť využiť svoje mladšie ja. Film je inšpirovaný poviedkou od spisovateľa Roberta A. Heinleina.

Hrajú: Ethan Hawke, Sarah Snook, Noah Taylor  

Prekliaty ostrov (Shutter Island)

Žáner: Dráma / Thriller / Mysteriózny 

Detektív Teddy Daniels a jeho kolega Chuck Aule pátrajú po vrahyni menom Rachel Solando, ktorá zmizla z väzenskej cely v psychiatrickej liečebni. Počas pátrania zisťujú, že liečebné metódy, ktoré tunajší doktori aplikujú, nie sú v súlade s etickými pravidlami.

Hrajú: Leonardo DiCaprioMark RuffaloBen Kingsley

Nezabudnuteľná cesta (A Walk to Remember)

Žáner: Dráma / Romantický

Jamie a Landon sú dvaja úplne odlišní mladí ľudia. Landon Carter je bezstarostný, obľúbený a obklopený kamarátmi. Naopak vážna a konzervatívna Jamie Sullivanová je terčom posmeškov ostatných spolužiakov. Napriek tomu sa jedného dňa medzi nimi zrodila láska.

Hrajú: Shane West, Mandy Moore, Peter Coyote

Memento

Žáner: Mysteriózny / Thriller / Psychologický

Dej filmu sleduje drsný príbeh Leonarda, ktorému napadli a zavraždili manželku. Jeho pamäť je však preč a takmer na nič si nespomína. Napriek tomu je rozhodnutý nájsť vraha pomstiť a sa mu. Aby nejak kompenzoval výpadky pamäte, všetko si fotí na polaroid a podstatné informácie si necháva vytetovať na telo.

Hrajú: Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, Joe Pantoliano

Večný svit nepoškvrnenej mysle (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

Žáner: Dráma / Romantický / Sci-Fi

Keď osamelý a nesmelý Joel stretne temperamentnú a excentrickú Clementine, jeho život sa od základov zmení. Po čase sa Clementine rozhodne Joela zbaviť a začať odznova. Podrobí sa vymazaniu pamäti a nakoľko pokus dopadne úspešne, pre rovnaké riešenie sa rozhodne aj Joel. Tentokrát sa však doktorovi zákrok vymkne z rúk.

Prečítajte si tiež  Film Steve Jobs má dve nominácie na Oscara!

Hrajú: Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunst

Môže ťa zaujímať
- Reklama -