Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov za rok 2018. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov roku 2017. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

The Dawn Wall

Žáner: Dokumentárny

- Reklama -

Americkí horolezci, Tommy Caldwell a Kevin Jorgeson, zaujali celý svet svojou snahou vyliezť na zdanlivo neleziteľnú kilometrovú stenu Dawn Wall, v kalifornskom národnom parku. Obaja strávili šesť rokov podrobným vymýšľaním, plánovaním a nacvičovaním cesty.

Hrajú: Tommy Caldwell, Kevin Jorgeson, John Branch  

Thor: Ragnarok

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi / Komédia

Thor je uväznený na opačnom konci vesmíru bez svojho mocného kladiva. Musí sa včas vrátiť do Asgardu a zastaviť nemilosrdnú Helu skôr, ako zničí jeho domov. Predtým ho ale čaká gladiátorská súťaž, v rámci ktorej sa postaví tvárou v tvár svojmu bývalému spojencovi z Avengers – neuveriteľnému Hulkovi.

Hrajú: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Mark Ruffalo

Bratia Lumierovci (Lumière ! L’aventure commence)

Žáner: Dokumentárny

Snímok Bratia Lumierovci nepatrí medzi tradičné filmové diela. Filmoví historici vybrali a zoradili 108 krátkych filmov, ktoré pred viac ako 120 rokmi vytvorili bratia Louis a Auguste Lumierovci. Filmy prešli precíznym reštaurovaním pre digitálnu projekciu a ponúkajú hodnotné svedectvo o kultúrnom a technologickom rozvoji na prelome 19. a 20. storočia.

Hrajú: Martin Scorsese, Louis Lumière, Auguste Lumière

Obyčajná tvár (Wonder)

Žáner: Dráma / Rodinný

Dej filmu rozpráva dojemný príbeh Augusta Pallmana, ktorý sa narodil s vadou tváre. Auggieho mimoriadny osud dokáže, že nie je ľahké len tak zapadnúť, keď sa už od narodenia líšite. Film je inšpirovaný rovnomenným románom od spisovateľky R. J. Palacio z roku 2012.

Hrajú: Jacob Tremblay, Julia Robert, Owen Wilson

Zem: Deň na zázračnej planéte (Earth: One Amazing Day)

Žáner: Dokumentárny / Rodinný

V každom kúte Zeme, žijú svoje dobrodružstva fascinujúce tvory, ku ktorým sa dokážeme dostať bližšie, ako kedykoľvek predtým. Dokumentárny film predstavuje divákom nezabudnuteľných hrdinov prírody: zebry, pandy, leňochody a mnoho ďalších.

Hrajú: Robert Redford, Jackie Chan

Avicii: Trues Stories

Žáner: Dokumentárny / Hudobný

Dokument nám dovoľuje nahliadnuť do života najúspešnejšieho DJ elektronickej hudby počas jeho tour v roku 2016. Avicii, vlastným menom Tim Bergling, sa trápi so svojim fyzickými i psychickými zdravím. Film mal svoju premiéru tesne pred Aviciiho smrťou v roku 2018.

Hrajú: Avicii

Môže ťa zaujímať
- Reklama -