Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov na zamyslenie. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov o mimozemšťanoch. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Votrelec (Alien)

Žáner: Horor / Sci-Fi

Posádka vesmírnej lode Nostromo, objaví na opustenej planéte kozmickú loď s veľkým množstvom vajec. Pri skúmaní jedného z nich sa náhle vyliahne zvláštny tvor a prisaje sa jednému členovi posádky na tvár. Akýkoľvek pokus zbaviť sa ho je márny a tak sa výprava vracia späť na palubu svojej lode. V tomto momente začína boj o prežitie.

Hrajú: Sigourney Weaver, Tom Skerritt, Veronica Cartwright

Na hrane zajtrajška (Edge od Tomorrow)

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi

Neznáma mimozemská rasa, ktorá pripomína včeliu kolóniu, vytrvalo útočí na všetko na Zemi. Podplukovník Bill Cage dostal úlohu, ktorá nie je ničím iným, než samovražednou misou. V priebehu pár minút je podplukovník zabitý, no predtým sa mu podarí zneškodniť Alphu. Priamy kontakt s mimozemšťanom však spôsobil, že sa dostal do časovej slučky a prežíva jeden a ten istý deň dokola.

Hrajú: Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton

Znamenia (Signs)

Žáner: Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller

Rodina Hessovcov žije na osamotenej farme. Jedného dňa sa pred ich domom objaví obrovský kruh v kukuričnom poli. S rastúcim strachom sledujú televízne noviny, v ktorých dokola opakujú, že znamenia v obilí sa objavujú po celom svete. Kto sú ich tvorcovia a čo sa im snažia povedať?

Hrajú: Mel Gibson, Joaquin Phoenix, Rory Culkin 

E.T. – Mimozemšťan (E.T.: The Extra-Terrestrial)

Žáner: Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný

Neďaleko LA pristála vesmírna loď mimozemšťanov, ktorí si prišli pozbierať vzorky z okolia. Jeden z nich však ostal okúzlený svetlami veľkomesta a zabudol na svoje poslanie. Kvôli tomu sa nedostal späť na palubu lode a uviazol na Zemi. Mimozemšťan si našiel úkryt na povale najbližšieho domu, kde ho objavil 10-ročný Elliot.

Hrajú: Henry Thomas, Dee Wallae, Peter Coyote

Deň, keď sa zastavila Zem (The Day the Earth Stood Still)

Žáner: Sci-Fi / Thriller / Katastrofický

Dej filmu rozpráva príbeh mimozemšťana Klaatua, ktorý pricestoval na Zem s jedinou úlohou – zabrániť ľudstvu v jeho sebadeštrukcii. Zatiaľ čo Klaatu chce jednať so svetovými mocnosťami, naším jediný záujmom je zavrieť mimozemšťana do laboratória a vedecky ho preskúmať.

Hrajú: Keanu Reeves, Jennifer Connelly, Jon Hamm

Deň nezávislosti (Independence Day)

Žáner: Sci-Fi / Akčný / Thriller / Dobrodružný

Je druhého júla, letný deň ako každý iný. Teda až dovtedy, kým na Zem nepadnú obrovské tiene. Mimozemské vesmírne lode, ktoré sa nachádzajú nad najväčšími mestami, sa chystajú zaútočiť. V priebehu pár minút sa zmenia životy všetkých ľudí.

Hrajú: Will Smith, Jeff Goldbkum, Bill Pullman

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.