Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov na zamyslenie. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov roku 2016. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Sully: Zázrak na rieke Hudson (Sully)

Žáner: Dráma / Životopisný

- Reklama -

V roku 2009 sa kapitánovi “Sullymu” Sullenbergerovi podarilo núdzovo pristáť s poškodeným lietadlom na rieke Hudson. Zachránil tak život 155 pasažierom, ktorí sa nachádzali na palube lietadla. Napriek tomu hrozilo, že prebiehajúce vyšetrovanie zničí Sullyho povesť a kariéru. Pozrite si napínavý príbeh, inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Hrajú: Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney

Deadpool 

Žáner: Akčný / Komédia / Dobrodružný / Romantický

Wade Wilson je bývalý člen špeciálnych jednotiek, ktorému doktori diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny. V rámci programu Weapon X sa podrobil experimentálnej liečbe, vďaka ktorej ostal nie len nažive, ale získal aj schopnosť rýchleho samouzdravovania. Bláznivý film plný akcie a humoru vás bude baviť od začiatku do konca.

Hrajú: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein

Tanečník (Dancer)

Žáner: Dokumentárny / Životopisný

Vo svojich 19 rokoch sa stal historicky najmladším sólistom Kráľovského baletu v Londýne. O 6 rokov neskôr sa však rozhodol úplne opustiť svet tanca. Dokument sleduje príbeh Sergeja Polunina, od jeho začiatkov na Ukrajine, cez strhujúce výkony v Anglicku a Rusku a nakoniec aj v Spojených štátoch.

Hrajú: Sergej Polunin, Jade Hale-Christofi, David LaChapelle  

Zootropolis (Zootopia)

Žáner: Animovaný / Mysteriózny / Komédia / Rodinný / Dobrodružný

Metropola Zootropopis je mesto ako každé iné. Je to miesto, kde môžete být kýmkoľvek bez ohľadu na to, či ste malá myška alebo veľký slon. Avšak keď do mesta dorazí strážnička Judy, zisťuje, že byť prvým králikom v policajnom zbore veľkých a drsných zvierat nie je vôbec jednoduché.

Hrajú: Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu (Hacksaw Ridge)

Žáner: Životopisný / Historický / Dráma

Po útoku Japonska na Pearl Harbor sa do služby vlasti prihlásilo mnoho mladých mužov. Bol medzi nimi aj 23-ročný Američan Desmond Doss, ktorý z vlastného presvedčenia odmietal nosiť akúkoľvek zbraň a zabíjať ľudí. Kvôli tejto skutočnosti musel čeliť nepochopeniu a útokom zo strany ostatných vojakov.

Hrajú: Andrew Garfield, Vince Vaughn, Teresa Palmer

The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years

Žáner: Dokumentárny

Dokument prináša príbeh anglickej rock’n’rollovej kapely, ktorá zmenila svet – The Beatles. Tento jedinečný filmový projekt zobrazuje autentické zábery z ich koncertov, medzi rokmi 1962-1966, z perspektívy samotných členov. Film prináša exkluzívne rozhovory a taktiež doposiaľ nezverejnené zábery.

Hrajú: John Lennon, Paul McCartney, George Harrison

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here