Len nedávno sme vám priniesli výber TOP 5 filmov o Stevovi Jobsovi. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov so Scarelett Johansson. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Avengers: Infinity war

Rok: 2018

Žáner: Sci-Fi / Dobrodružný / Akčný

Avengers a ich superhrdinskí spojenci musia spojiť sily a postaviť sa proti Thanosovi skôr, než raz a navždy zničí celý vesmír. V stávke je úplne všetko. Film Avengers: Infinity War priniesol najsmrtonosnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. 

Stratené v preklade (Lost in Translation)

Rok: 2003

Žáner: Dráma

Herec Bob má v Tokiu točiť reklamu na whisky a oveľa mladšia Charlotte robí doprovod svojmu manželovi fotografovi. Obaja si tu pripadajú stratení, nerozumejú jazyku, kultúre a trpia nespavosťou. Náhodné stretnutie a pár spoločných dní pomáha obom prekonať samotu v neznámom prostredí.

Manželská história (Marriage Story)

Rok: 2019

Žáner: Romantický / Komédia / Dráma

Nicole a Charlie sú manželia stojaci pred rozvodom, ktorí spočiatku nechceli riešiť svoje problémy súdnou cestou. Majú malého syna, o ktorého sa striedavo starajú. Po nejakom čase sa Nicole obráti na právnu pomoc, pri rozhodovaní o synovom opatrovníctve. Príbeh je inšpirovaný osobnou skúsenosťou režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži. 

Hra osudu (Match Point)

Rok: 2005

Žáner: Dráma / Romantický / Krimi / Thriller

Dej filmu sleduje spoločenský vzostup mladého muža a desivé následky jeho ctižiadosti. Nedokáže sa rozhodnúť medzi dvomi ženami a nevie nájsť cestu von. Uchýli sa teda k extrémnemu riešeniu.

Avengers: Endgame

Rok: 2019

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi

Veľké finále filmovej série Avengers prinieslo vyvrcholenie boja superhrdinov proti Thanosovi, ktorý vyhladil polovicu života vo vesmíre. Film Avenger: Endgame sa radí medzi najdrahšie a zároveň najúspešnejšie filmy aké kedy vznikli. So zárobkom takmer 2,8 miliárd dolárov sa jedná aj o najziskovejší film v histórii. 

Pieseň lásky samotárky (A Love Song for Bobby Long)

Rok: 2004

Žáner: Dráma

Keď sa Pursy dozvie, že jej zomrela matka, vráti sa po dlhej dobe do New Orleans. Chce sa usadiť vo svojom rodnom dome. Ten je však schátralý a naviac nie je prázdny. Už roky ho totiž obývajú dvaja priatelia jej matky – bývalý profesor literatúry Bobby Long a jeho chránenec Lawson Pines.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.