Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších seriálov z 90-tých rokov. Dnes pokračujeme výberom TOP 5 filmov o Stevovi Jobsovi. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Steve Jobs

Rok: 2015

- Reklama -

Žáner: Dráma / Životopisný

Dej filmu sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových prezentácií, ktoré zmenili nielen počítačové dejiny. Jobs šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku svojej dcéry, ktorej otcovstvo cez súdne rozhodnutie neuznáva a háda sa so svojou pravou rukou, až kým nedosiahne svoje.

Hrajú: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen

Piráti zo Silicon Valley (Pirates of Silicon Valley)

Rok: 1999

Žáner: Dráma / Životopisný

Na počiatku digitálneho veku stáli dvaja géniovia, Bill Gates a Steve Jobs, ktorí rozpútali závod rozvoja technológií. Súboj titanov v podobe firiem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských internátov až po kresla v riaditeľských kanceláriách – ich život nikdy nesprevádzala nuda.

Hrajú: Anthony Michael Hall, Noah Wyle, Joey Slotnick

Jobs

Rok 2013

Žáner: Životpisný / Dráma

Stebe Jobs bol nesporne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často neznášali za to, aký bol a milovali preto, čo tvoril. Film je natočený podľa knižnej predlohy.

Hrajú: Ashton Kutcher, Dermot Mulroney, Josh Gad

Steve Jobs: Muž v stroji (Steve Jobs: Man in the Machine)

Rok: 2015

Žáner: Životopisný / Dráma

Životopis je jemnou diagnostikou hodnotového systému éry, v ktorej človeka a prístroj nespája iba vzťah užívateľa a nástroja, ale emocionálne puto. Príbeh naplňovania vízií Steva Jobsa sa nenesie v oslavnom duchu amerického sna. Naopak. Dej filmu nabáda k prehodnoteniu bezpodmienečnej náklonnosti k človeku i produktu, ktorý zosobňuje.

Hrajú:  Alex Gibney, Steve Jobs, Ridley Scott

Jobs: The Lost Interview

Rok: 2012

Žáner: Dokumentárny

V roku 1995 viedol novinár Robert Krigle rozhovor so Stevom Jobsom, ktorý počas neho ako vždy žiaril, bol vtipný a otvorený. Po zverejnený interview sa zistilo, že bola zverejnená len jeho malá časť. Plný záznam bol zdá sa stratený. O niekoľko rokov neskôr ho našiel režisér Paul Sen a výrobcovia sa ho rozhodli digitalizovať.

Hrajú: Steve Jobs

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.