Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších filmov s Nicolasom Cageom. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov Jeana Rena. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Leon (León)

Žáner: Dráma / Krimi / Thriller

- Reklama -

Rok: 1994

Dej filmu sa sústreďuje okolo profesionálneho zabijaka Leona, ktorého nič nezastaví pred splnením práce. Do jeho života však vstúpi 12-ročná Mathilda, ktorej rodina bola vyvraždená skorumpovaným policajtom. Mathildina prítomnosť osudovo zasiahne do života starnúceho nájomného vraha.

Purpurové rieky (Les Rivières pourpres)

Žáner: Krimi / Mysteriózny / Thriller

Rok: 2000

Pokojnú atmosféru mestečka v údolí francúzskych Álp naruší objavenie zavraždeného muža, ktorého telo je zavesené na vysokej skale. Vyšetrovaním zločinu je poverený komisár z Paríža, Pierre Niemans. Po vrahovi súbežne pátra aj miestny policajt Max Kerkerian. Prekvapivé odhalenie identity vraha bude stáť oboch takmer život.

Drž hubu! (Tais-toi!)

Žáner: Komédia / Krimi

Rok: 2003

Zlodej Ruby je tesne po ukrytí svojho nového lupu zatknutý, odsúdený a umiestený do väzenia. Nanešťastie pre neho putuje do cely ku Quentinovi, najurozprávanejšiemu väzňovi na svete. Ruby sa chce dostať za každú cenu von, aby už nemusel počúvať svojho spolubývajúceho. Quentin však vymyslí plán úteku a tak si na neho Ruby musí zvyknúť.

Moje leto v Provence (Avis de mistral)

Žáner: Dráma / Komédia / Rodinný

Rok: 2014

Svojrázny farmár Paul sa pred rokmi pohádal s dcérou a preto nikdy nevidel jej deti. Avšak teraz, keď sa dcéra rozvádza, jej matka sa rozhodne, že privedie ich vnúčatá na prázdniny. Puberťáci Adrien a Lena dávajú od začiatku najavo svoju nechuť voči vidieku i dedovi. Zato malý Théo, ktorý je od narodenia hluchý, si Paula úplne podmaní.

Roseannin hrob (For Roseanna)

Žáner: Komédia / Romantický / Dráma

Rok: 1997

Rosanna má vážne choré srdce a jej posledným prianím je, aby bola pochovaná na miestnom vidieckom cintoríne. Má to však jeden háčik, na cintoríne sú voľné len tri hroby. Jej muž Marcello bude musieť použiť neobvyklé prostriedky, aby jej splnil posledné prianie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.