Len nedávno sme vám priniesli výber filmových noviniek, ktoré sa oplatí pozrieť vo februári 2021. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov Nicolasa Cagea. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Obchodník so smrťou (Lord of War)

Žáner: Krimi / Dráma / Thriller

Rok: 2005

Dej filmu sa sústreďuje okolo Yuriho Orlova, obchodníka so zbraňami, ktorý sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta. Yuri si hravo poradí so svojou konkurenciou i zákazníkmi, medzi ktorých patria najznámejší svetoví diktátori. Jeho najväčším súperom sa nakoniec stane jeho svedomie. Film je natočený podľa skutočnej udalosti.

Tvárou v tvár (Face/Off)

Žáner: Krimi / Thriller / Akčný / Sci-Fi

Rok: 1997

FBI agent Sean Archer má nevybavené účty s psychopatickým teroristom Castorom Tryom. Šesť rokov dozadu sa Castor pokúsil Seana zastreliť, no nešťastnou náhodou zabil jeho malého syna. Od tej chvíle ho ženie túžba po pomste a veľký deň odplaty sa pomaly blíži.

8MM

Žáner: Krimi / Mysteriózny / Thriller

Rok: 1999

Nicolas Cage si vo filme 8MM zahral súkromného detektíva Toma Wellesa, ktorý dostal svoj veľký prípad. Vdova váženého miliardára našla v sejfe svojho manžela 8 mm amatérsky film zobrazujúci sadistickú popravu mladého dievčaťa. Detektív má za úlohu zistiť, či sa jedná o dokonalo natočený film alebo skutočnú vraždu.

Zanechať Las Vegas (Leaving Las Vegas)

Žáner: Dráma / Romantický

Rok: 1995

Dej filmu sleduje príbeh osamelého scenáristu Bena, ktorého opustila manželka a jeho postavenie v Hollywoode je taktiež na vážkach. Ben sa snaží zabudnúť na svoje trápenie. Preto uteká do Las Vegas a svoj smútok utápa v alkohole. Potom však stretne Seru, ktorá sa ho snaží dostať z alkoholickej závislosti. Film je natočený podľa autobiografickej predlohy Johna OBriena.

Divokosť v srdci (Wild at Heart)

Žáner: Krimi / Thriller / Romantický

Rok: 1990

Nicolas Cage sa ocitá v roli námorníka Ripleyho, ktorý v sebaobrane surovo ubije černocha Boba po tom, ako ho napadol nožom. Útočníka najala Marietta Paceová, pretože nedokázala vystať fakt, že Ripley chodí s jej milovanou dcérou Lulu. O necelých 23 mesiacov je prepustený z väzenia a spolu s Lulu sa rozhodnú odísť do Kalifornie.

Prečítajte si tiež  Bývalý zamestnanec Apple čelí obvineniu z podvodu. Firme mal ukradnúť 10 miliónov dolárov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.