Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov Roberta De Nira. Dnes pokračujeme výberom najlepších komediálnych seriálov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Priatelia (Friends)

Žáner: Komédia / Romantický

- Reklama -

Seriál Priatelia zobrazuje život šiestich mladých ľudí, žijúcich v Greenwich Village v New Yorku, ktorí sa navzájom poznajú a riešia spoločné problémy. Hlavnými postavami sú súrodenci Monica a Ross Geller, Rachel Green, Chandler Bing, Pheobe Buffalo a Joey Tribiani.

Počet sérií a častí: 10 / 236

Hrajú: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

https://www.youtube.com/watch?v=hDNNmeeJs1Q

Teória veľkého tresku (The Big Bang Theory)

Žáner: Komédia / Romantický

Leonard a Sheldon sú fyzici, ktorí rozumejú úplne všetkému, od neprekonateľnej gravitácie čiernych dier, až po štruktúru atómov. Teda až na ženy. Keď sa do susedného bytu nasťahuje príťažlivá Penny, obaja vedátori zostanú v koncoch.

Počet sérií a častí: 12 / 279

Hrajú: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco

Simpsonovci (The Simpsons)

Žáner: Animovaný / Komédia

Rodina Simpsonocov, ktorá vykresľuje typickú americkú domácnosť, sa skladá z piatich úplne odlišných ľudí. Toto sú členovia rodiny najpopulárnejšieho animovaného seriálu: menej chápavý leňochod Homer, pedantská detailistka Marge, drzý rebel Bart, premúdrelá Líza a rozkošná Maggie.

Počet sérií a častí: 32 / 706

Hrajú: Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright 

Mr. Bean

Žáner: Komédia / Rodinný

Mr. Bean je obyčajný a nenápadný chlapík stredného veku, ktorý má ku všetkému svoj originálny postoj. Nemá žiadnych kamarátov či rodinu a hocaký pokus o naviazanie vzťahu skončí katastrofou. Tento večný smoliar, ktorý zažíva úplne obyčajné veci, má rád iba seba a svojho medvedíka.

Počet sérií a častí: 1 / 14

Hrajú: Rowan Atkinson, Robin Driscoll, Matilda Ziegler

Fargo

Žáner: Krimi / Dráma / Komédia

Dej sa točí okolo série vrážd, ktoré sú prepletené s poriadnou dávkou čierneho humoru. Každá zo štyroch sérií sa odohráva v odlišnom čase a s rôznymi postavami. Seriál je inšpirovaný rovnomenným oscarovým filmom bratov Coenovcov z roku 1996.

Počet sérií a častí: 4 / 41

Hrajú: Allison Tolman, Billy Bob Thornston, Colin Hanks

Kravaťáci (Suits)

Žáner: Dráma / Komédia

Mike Ross je nadpriemerne inteligentný, no napriek tomu nedokončil vysokú školu. Zhodou okolností sa pripletie do výberového konania na post spolupracovníka Harveyho Spectora, jedného z najlepších právnikov na Manhattne. Napriek tomu, že jednou z podmienok prijatia je absolvovanie práva na Harvarde, Harvey Mika príjme.

Počet sérií a častí: 9 / 136

Hrajú: Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman

Silicon Valley

Žáner: Komédia

Samoľúby milionár Erlich ponúkne Richardovi, Big Headovi, Gilfoyovi a Dineshovi bezplatné bývanie vo svojom dome , výmenou za to, že získa desaťpercentný podiel zo všetkých ich projektov. Dej seriálu Silicon Valley je zasadený do sveta špičkových technológií, ovládaného zlatou horúčkou.

Počet sérií a častí: 6 / 53

Hrajú: Martin Starr, Amanda Crew, T. J. Miller  

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.