Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov za rok 2018. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov s Robertom De Nirom. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Krstný otec II (The Godfather: Part II)

Žáner: Dráma / Krimi

Po mimoriadnom úspechu prvej časti Krstného otca z roku 1972 sa svet dočkal pokračovania slávnej mafiánskej ságy, v hlavnej úlohe s Robertom De Nirom a Al Pacinom. Dej filmu sleduje ďalšie osudy Michaela Corleona a začiatky mladého Vita Corleona v New Yorku.

Casino

Žáner: Dráma / Krimi

Talianska mafia posiela gamblera Sama „Ace“ Rothsteina do Las Vegas, aby riadil veľké kasíno Tangiers. Samovu osobnú bezpečnosť zabezpečuje Nicholas „Nicky“ Santoro, brutálny gangster a jeho najlepší kamarát. Zvrat nastáva v momente, keď do Samovho života príde profesionálna podvodníčka Ginger McKennaová, do ktorej sa zamiluje.

Írčan (The Irishman)

Žáner: Životopisný / Krimi / Drama

Frank Sheeran je vojnový veterán a bývalý nájomný vrah. Počas svojho pôsobenia v zločineckom syndikáte zabil prinajmenšom 25 ľudí. Vydarená snímka The Irishman rozpráva príbeh muža, ktorý si v procese starnutia začne uvedomovať svoje životné chyby. 

Hrajú: Robert De Niro, Joe Pesci, Bobby Cannavale

Vtedy v Amerike (Once Upon a Time in America)

Žáner: Krimi / Dráma / Thriller

Ako malí chlapci si sľúbili, že tu jeden pre druhého budú navždy. Jeden z nich to však porušil, keď na telefóne vytočil číslo policajnej stanice. Robert De Niro sa ocitá v hlavnej úlohe legendárnej ságy Sergia Leoneho, ako newyorský gangster Davida „Noodles“ Aaronson.

Stážista (The Intern)

Žáner: Komédia / Dráma

Ben Whittaker, 70-ročný vdovec, si veľmi rýchlo uvedomil, že odchod do penzie nie je až tak skvelý, ako sa o ňom hovorí. Hneď ako sa mu naskytne príležitosť, neváha a vracia sa späť do hry. Robert De Niro sa ocitá v roli vedúceho stážistu módneho webu, ktorý založila Jules Ostinová.

Mafiáni (Goodfellas)

Žáner: Dráma / Krimi / Životopisný

Henry Hill už od svojho detstva sníva o tom, že sa stane gangsterom. Za vidinou lepšieho života začne v mladom veku pracovať pre miestnych mafiánov a prestane chodiť do školy. Henry sa stáva prínosom pre rodinu a spoznáva Jamesa „Jimmyho“ Conwaya (Robert De Niro). Film od režiséra Martina Scorseseho je inšpirovaný knihou Wiseguy, od spisovateľa Nicholasa Pileggiho.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.