Len nedávno sme vám priniesli výber februárových noviniek na Netflixe. Dnes pokračujeme výberom najlepších mini-seriálov na rovnakej platforme. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Neuveriteľná (Unbelievable)

Žáner: Dráma / Krimi

- Reklama -

Mini-seriál sa sústreďuje okolo 18-ročnej Marie Adlerovej, ktorej nechcel nikto uveril, že bola znásilnená a okolo dvoch detektívok, ktoré sa snažia prípad vyšetriť. Hlavná hrdinka Mária si musela prejsť neustálym spochybňovaním, nedôverou a úplnou stratou súkromia. Seriál je natočený podľa skutočných udalostí.

Počet sérií a epizód: 1 / 8

Zelená hranica (Green Frontie)

Žáner: Krimi / Thriller

Hlavná postava, mladá detektívka Helena, vyšetruje v hlbokom amazonskom pralese sériu záhadných vrážd. Po celej džungli nachádza mŕtve telá, ktorým chýba srdce. Čoskoro však zistí, že samotné vraždy nie sú tou najväčšou záhadou a že niektoré tajomstvá je lepšie nechať v džungli.

Počet sérií a epizód: 1 / 8

Dámsky gambit (The Queen’s Gambit)

Žáner: Dráma

7-dielny mini-seriál zobrazuje príbeh mladého dievčata Beth Harmon, ktorá v sebe objaví mimoriadny šachový talent. Snaží sa prekonať stanovené hranice vo svete šachu, no komplikácie jej spôsobuje závislosť na sedatívách.

Hrajú: Anya Taylor – Joy, Harry Melling, Moses Ingram 

Počet sérií a epizód: 1 / 7

Vypracovaná: Podle života Madam C. J. Walker (Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker)

Žáner: Dráma / Životopisný

Mini-seriál rozpráva príbeh chudobnej afroameričanky, ktorá sa stala podnikateľkou a vybudovala obrovské kozmetické impérium. Madam C. J. Walker je vôbec prvou ženou, ktorej sa v USA podarilo vypracovať na milionárku. Seriál je natočený podľa skutočných udalostí.

Počet sérií a epizód: 1 / 4

Night Stalker: Hon na sériového vraha (Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer)

Žáner: Dokumentárny / Krimi

Píše sa rok 1985 a dvaja neúnavní detektívovia idú po krku jednému z najslávnejších sériových vrahov v celých amerických dejinách. Mini-serál Night Stalker rozpráva skutočný príbeh o tom, ako bol tento krutý zabijak prenasledovaný a postavený pred súd.

Počet sérií a epizód: 1 / 4

Na mieste činu: Zmiznutie v hoteli Cecil (Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel)

Žáner: Krimi / Mysteriózny / Dokumentárny 

Dej dokumentárneho mini-seriálu Crime Scene slúži ako sonda do jedného z najtemnejších miest v Amerike. Prostredníctvom štyroch epizód budú divákom priblížené udalosti spojené so zmiznutím kanadskej vysokoškoláčky Elisy Lamovej, ktorá sa stratila počas pobytu v hoteli Cecil.

Počet sérií a epizód: 1 / 4

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here