Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov Adama Sandlera. Dnes pokračujeme výberom najlepších motivačných filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Štastie na dosah (The Pursuit of Happyness)

Motivácia: Je v poriadku zlyhať, no nemali by ste sa vzdávať.

- Reklama -

Chris Gardner, otec trojčlennej rodiny, sa zúfalo snaží nájsť si prácu. Matka jeho päťročného syna však nedokáže vzdorovať stresu z neustálej finančnej krízy a rozhodne sa ich oboch opustiť. Vzhľadom na nulové príjmy sú Chris so synom čoskoro vyhodení z bytu a nútení prespávať všade tam, kde je to aspoň trochu možné.

Hrajú: Will Smith, Jaden Smith, Thandlie Newton

Joy

Motivácia: Vek nie je limit. Nikdy nie je neskoro začať s niečim od nuly.

Príbeh filmu sleduje príbeh Joy Mangano, ktorá išla tvrdo a nekompromisne za svojim životným snom. Svojpomocne vytvorila obchodné impérium a stala sa z nej milionárka. Joyin úspech je spojený predovšetkým s jej revolučným vynálezom – samožmýkacím mopom, ktorý sa stal hitom medzi čistiacimi prostriedkami.

Hrajú: Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Bradley Cooper

Forrest Gump

Motivácia: Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš čo od neho môžeš čakať.

Forrest Gump je obyčajný muž, ktorý vždy robil to, čo sa mu povedalo. V živote sa riadi podľa osvedčeného pravidla – keď sa dostaneš do problémov, utekaj. Forrest prebehne školou, univerzitou, vietnamskou vojnou aj zúfalstvom nad matkinou smrťou. Nakoniec však zisťuje, že existujú aj iné riešenia než útek.

Hrajú: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise 

Zakladateľ (The Founder)

Motivácia: Mysli vo veľkom a snaž sa predať svoju víziu.

Príbeh Raya Kroca je skutočným stelesnením amerického sna. V roku 1954 začal spolupracovať s bratmi McDonaldovými a vymyslel obchodný model – franchising. Práve vďaka tomuto modelu sa začala písať história obrovského impéria. Z McDonald’s sa čoskoro stal najväčší reťazec reštaurácií v USA.

Hrajú: Michael Keaton, Laura Dern, Linda Cardellini 

Vykúpenie z väznice Shawshank (The Shawshank Redemption)

Motivácia: V ťažkých časoch musíme myslieť na to, že nádej zomiera posledná.

Andy Dufresne prichádza do väzenia v Shawshanku, ako nový väzeň podozrivý z vraždy. Spriatelí sa s Redom, ktorý je odsúdený na doživotie. Spoločne sa snažia prežiť v neľudskom prostredí a neupadnúť do rezignácie. Film je natočený podľa novely od Stephena Kinga.

Hrajú: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton

Sociálna sieť (The Social Network)

Motivácia: Cestou za úspechom narazíte na ľudí, ktorí vám ho nebudú priať.

Príbeh filmu rozpráva o tom, ako Mark Zuckerberg premenil ambiciózny startup na najväčší fenomén sociálnych sieti – Facebook. Hyperinteligentní mladí muži nám prostredníctvom odlišných pohľadov poskytnú náhľad do okamžikov, kedy Facebook vznikal. Výsledkom je dráma plná rozporov vo výkladoch udalostí z pohľadu jednotlivcov.

Hrajú: Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here