Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších českých filmov. Dnes pokračujeme výberom najlepších rodinných filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Marley a ja (Marley & Me)

Žáner: Komédia / Rodinný / Romantický / Dráma

- Reklama -

Mladomanželia John a Jenny sa rozhodnú zaobstarať si rozkošné šteniatko labradora. Marley sa však v priebehu pár týždňov zmení z malého klbka na 50-kilový nezastaviteľný stroj. Príbeh filmu popisuje život strávený so psom, ktorý okrem oslintaných vankúšov a zničeného nábytku, prináša hlavne veľa zábavy a lásky.

Hrajú: Owen Willson, Jennifer Aninston, Alan Arkin

Shrek

Žáner: Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komédia

Zelený obor Shrek sľúbi Lordovi Faquaadovi, že vyslobodí jeho dcéru, krásnu princeznú Fionu zo zajatia obávaného draka. Má však jednu podmienku. Keď ju privedie späť domov, stane sa jeho ženou. Za pomoci mazaného oslíka Shrek splní sľub a vyslobodí Fionu. Potom sa to ale celé zamotá a všetko dopadne úplne inak.

Hrajú: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz

Hačikó – príbeh psa (Hachiko: A Dog’s Story)

Žáner: Dráma / Rodinný

Univerzitný profesor Parker Wilson sa ujme túlavého psa Hačika a rýchlo medzi nimi vznikne silné puto. Hačiko svojho pána každé ráno sprevádza na vlakovú stanicu a poobede sa tam vracia, aby ho privítal. Parker jedného dňa zomrie a na stanicu sa už nevráti. Verný Hačiko však na svojho pána čaká deň čo deň, celých 9 rokov. Film je adaptáciou japonského snímku Hachiko Monogatari z roku 1987, ktorý je natočený podľa skutočného príbehu.

Hrajú: Richard Gere, Joan Allen, Sarah Roemer

Osem statočných (Eight Below)

Žáner: Dobrodružný / Dráma / Rodinný / Romantický

Na členov vedeckej expedície sa rúti silná snehová búrka a tí sú nútení opustiť Antarktídu. Toto nariadenie sa týka aj základne, na ktorej pracuje psovod Jerry Shepard spoločne s ôsmimi ťažnými psami. Kapacita záchranného lietadla však stačí iba na evakuáciu ľudskej posádky a svorka polárnych psov musí ostať na základni. Film je natočený podľa skutočnej udalostí.

Hrajú: Paul Walker, Bruce Greenwood, Moon Bloodgood

Harry Potter a Kameň mudrcov (Harry Potter and the Philosopher’s Stone)

Žáner: Fantazy / Dobrodružný / Mysteriózny / Rodinný

Prvý film, celosvetovo úspešnej filmovej série o čarodejníkoch, sa točí okolo siroty Harryho Pottera. V deň jeho jedenástych narodenín mu príde list, ktorý zmení život od základov. Z obyčajného chlapca sa stáva študent Rokfortskej strednej čarodejníckej školy. 

Hrajú: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Psia duša (A Dog’s Purpose)

Žáner: Dobrodružný / Rodinný / Dráma / Fantasy / Komédia

Dej filmu sleduje príbeh verného psa, ktorý našiel zmysel svojho života v učení ľudí smiať sa a milovať. V priebehu piatich desaťročí nás jeho hlas zavedie do rôznych domácností a k rôznym ľuďom. Počas týchto rokov sa niekoľkokrát reinkarnuje do viacerých psov rôznych rás.

Hrajú: Bridd Robertson, Dennis Quaid, Josh Gad  

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.