Jeden z najpresnejších analytikov na svete, Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%) zverejnil svoju správu pre investorov, ktorou prekvapil celú technologickú verejnosť. Podľa jeho odhadov dostane pripravovaný iPhone 13 unikátnu komunikačnú funkciu.

Aby sme šli priamo k veci, nová vlajková loď z dielne Apple má podporovať satelitnú komunikáciu LEO (nízka obežná dráha zeme), vďaka čomu by sa s ňou malo dať telefonovať alebo posielať správy aj vo chvíli, keď nebude k dispozícii 4G alebo 5G sieť.

Aj keď sa nám to zdá v tejto chvíli veľmi prekvapivé, Apple sa podobnými možnosťami zaoberá už pomerne dlho. Po prvýkrát o tom informoval leaker Mark Gurman (presnosť 88,8 %) ešte v decembri 2019.

Ako bude fungovať podpora LEO je zatiaľ otázne 

iPhone 13 ProO podporu spojenia so satelitmi sa má postarať modifikovaná verzia modemu Qualcomm X60, no bližšie podrobnosti o funkčnosti zverejnené neboli.

Taktiež ešte netušíme, či pôjde o bezplatnú komunikáciu alebo nie. Podľa analytika sa vraj môže stať, že spoločnosť Apple bude sprístupňovať satelitnú komunikáciu len v rámci svojej vlastnej služby. Žeby ďalšie predplatné? Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Jon Prosser upresnil, kedy bude predstavený iPhone 13 a kedy sa začne predávať

Jediné čo v tejto chvíli s istotou vieme je, že pokiaľ sú uvedené skutočnosti realitou a zdroje Ming-Chi Kua neklamú, podpora komunikácie cez satelit môže byť vynikajúcim esom v rukáve.

Z iPhonu 13 by ste sa tak dovolali aj na miestach, kde to z normálnych, konkurenčných zariadení nie je možné. A takýchto zón bez pokrytia je vo svete (dokonca aj na Slovensku) stále veľa!

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here