Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov, v ktorých hrá Tom Hardy. Dnes pokračujeme výberom najlepších seriálov 90. rokov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Priatelia (Friends)

Žáner: Komédia / Romantický

Seriál Priatelia zobrazuje život šiestich mladých ľudí, žijúcich v Greenwich Village v New Yorku, ktorí sa navzájom poznajú a riešia spoločné problémy. Hlavnými postavami sú súrodenci Monica a Ross Geller, Rachel Green, Chandler Bing, Pheobe Buffalo a Joey Tribiani. 

Počet sérií a častí: 10 / 236

Hrajú: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

Akty X (The X-File)

Žáner: Dráma / Horor / Thriller / Sci-Fi / Mysteriózny

Agent Mulder a agentka Scullyová sú agenti FBI, ktorí vyšetrujú nevyriešené prípady zo zložky „Akty X“. Agent Mulder je nadšený pre paranormálne javy a je presvedčený o tom, že jeho sestru mu uniesli mimozemšťania. Naopak, agetka Scullyová pristupuje k paranormálym javom veľmi skepticky.

Počet sérií a častí: 11 / 217

Hrajú:  David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi

Sex v meste (Sex and the City)

Žáner: Komédia / Romantický

Carrie a jej tri nezadané kamarátky sú odhodlané zabaviť sa pri hľadaní toho pravého. O svoje skúsenosti s mužmi sa delí so zvyškom New Yorku v pravidelnej novinovej rubrike “Sex v meste”. Seriál je natočený podľa rovnomennej knižnej predlohy od spisovateľky Candace Bushnell. 

Počet sérií a častí: 6 / 94

Hrajú: Sarrah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon

https://www.youtube.com/watch?v=hl3FuzoDb2U

Futurama

Žáner: Animovaný / Komédia / Sci-Fi

Seriál sleduje príbeh mladíka, ktorý sa omylom nechá zmraziť na tisíc rokov. Po prebudení začne pracovať pre svojho vynaliezavého potomka transportnej spoločnosti so skupinkou prapodivných existencií ako posádkou dopravnej lode.

Počet sérií a častí: 7 / 140

Hrajú:  Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio

Mr. Bean 

Žáner: Komédia / Rodinný

Mr. Bean je obyčajný a nenápadný chlapík stredného veku, ktorý má ku všetkému svoj originálny postoj. Nemá žiadnych kamarátov či rodinu a hocaký pokus o naviazanie vzťahu skončí katastrofou. Tento večný smoliar, ktorý zažíva úplne obyčajné veci, má rád iba seba a svojho medvedíka. 

Počet sérií a častí: 1 / 14

Hrajú: Rowan Atkinson, Robin Driscoll, Matilda Ziegler

Mestečko Twin Peaks (Twin Peaks)

Žáner: Dráma / Mysteriózny

Dej seriálu zobrazuje záhady a tajomstvá jedného malomesta. Malé mestečko Twin Peaks je na prvý pohľad normálne. No po smrti mladej Laury Palmerovej príde jej vraždu objasniť agent Cooper. Jeho vyšetrovanie ho však dovedie k temnej pravde.

Prečítajte si tiež  Apple TV+ na Slovensku ešte tento rok.

Počet sérií a častí: 3 / 48

Hrajú: Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.