Nedávno sme vám priniesli zoznam 10 najstrašidelnejších hororov a tak isto 15 najlepších komédií. Pokračujeme zoznamom najlepších seriálov na Netflixe. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je úplne náhodné. Poďme na to.

Bridgerton

Žáner: Dráma / Romantický

Príbeh seriálu Bridgerton sa odohráva v Anglicku, na začiatku 19. storočia. Dej sa sústreďuje okolo členov rodiny Bridgertonovcov, ich partnerských vzťahov a veľkého množstva intríg. Seriál natočený podľa románov spisovateľky Julie Quinn, sa stal okamžite obrovským hitom. Netflix potvrdil, že 2. séria príde už v roku 2022.

Hrajú: Pheobe Dynevor, Rege-Jean Page, Ruth Gemmell 

Počet sérií a epizód: 1 / 8

Smrť nás spojí (Dead to Me)

Zničená vdova Jen zasvätila svoj život pátraniu po vodičovi, ktorý zrazil jej nebohého manžela. Náhodou sa spriatelí s večne optimistickou Judy, ktorá však skrýva niekoľko tajomstiev. Seriál sleduje príbeh dvoch žien, ktoré si navzájom zabili svojich partnerov. 

Hrajú: Christina Applegate, Linda Cardellini, Max Jenkins  

Počet sérií a epizód: 2 / 20

Dom z kariet (House of Cards)

Žáner: Dráma

Francis Underwood, za podpory svojej manželky Clair, berie Washinghton útokom. Má v pláne pomstiť sa všetkým, ktorí ho doposiaľ zradili. Seriál House of Cards zobrazuje dlhú cestu za tým, po čom obaja najviac túžia – po neobmedzenej moci. Môžete sa tešit na príbeh plný šokujúcich zvratov a intríg.

Hrajú: Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly

Počet sérií a epizód: 6 / 73

Čierna listina (The Blacklist)

Žáner: Krimi / Dráma / Mysteriózny

Jeden z najhľadanejších zločincov, Raymond „Red“ Reddington, začne spolupracovať s FBI. S cieľom dolapiť všetkých kriminálnikov vypracoval zoznam najnebezpečnejších zločincov a teroristov, o ktorých nevie ani samotná FBI. Nazýva ho Blacklist.

Hrajú: James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold

Počet sérií a epizód: 8 / 174

Gangy z Birminghamu (Peaky Blinders)

Žáner: Krimi / Dráma

Táto úspešná gangsterská sága vás prenesie v čase do 20. rokov minulého storočia. Dej sa sústreďuje okolo rodiny Shelbyových, ktorá založila v anglickom Birminghame obávaný gang nazývaný Peaky Blinders. Seriál zobrazuje krutú, no zároveň pôsobivú kapitolu moderných britských dejín.

Hrajú: Cillian Murphy, Sam Neill, Helen McCrory  

Počet sérií a epizód: 5 / 30

Perníkový táta (Breaking Bad)

Žáner: Krimi / Drama / Thriller

Walt je stredoškolský učiteľ chémie, ktorý trpí nevyliečiteľnou rakovinou pľúc. Aby finančne zabezpečil rodinu, spojí sa so svojim bývalým študentom Jessiem a spoločne sa venujú výrobe a predaju pervitínu. Breaking Bad je mnohými považovaný za jeden z najlepších seriálov desaťročia a preto by nemal uniknúť vašej pozornosti.

Prečítajte si tiež  Druhá séria For All Mankind dorazila na platformu Apple TV+

Hrajú: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn

Počet sérií a epizód: 5 / 62

Narcos

Žáner: Životopisný / Krimi / Dráma

Kriminálny seriál Narcos je inšpirovaný skutočnými udalosťami, odohrávajúcimi sa v krutom a nemilosrdnom svete kolumbijských drogových kartelov. Dej sa točí okolo Steva Murphyho, agenta DEA, ktorý dostane za úlohu dolapiť legendárneho narkobaróna Pabla Escobara.

Hrajú: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook  

Počet sérií a epizód: 3 / 30

Stranger Things

Žáner: Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Po nečakanom zmiznutí malého chlapca sa začnú diať zvláštne veci. Vidiecke mestečko Hawkins odhalí svoje tajomstvá, medzi ktoré patria nadprirodzené sily, portál do alternatívnej dimenzie či tajné experimenty aplikované na ľudí.

Hrajú: Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown 

Počet sérií a epizód: 4 / 33

Dámsky gambit (The Queen’s Gambit)

Žáner: Dráma

7-dielny seriál zobrazuje príbeh mladého dievčata Beth Harmon, ktorá v sebe objaví mimoriadny šachový talent. Snaží sa prekonať stanovené hranice vo svete šachu, no komplikácie jej spôsobuje závislosť na sedatívách.

Hrajú: Anya Taylor – Joy, Harry Melling, Moses Ingram

Počet sérií a epizód: 1 / 7

https://www.youtube.com/watch?v=CDrieqwSdgI

Koruna (The Crown)

Žáner: Dráma / Historický / Životopisný

Životopisný seriál The Crown sleduje život Alžbety II., princeznej a neskôr kráľovnej Spojeného kráľovstva. Zobrazuje politické súperenie, osobné záležitosti a historické udalosti, ktoré určovali dejiny druhej polovice 20. storočia.

Hrajú: Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton

Počet sérií a epizód: 4 /40

Sexuálna výchova (Sex Education)

Žáner: Komédia / Dráma

Otis je nesebavedomý stredoškolák, ktorý má odpoveď na všetky otázky ohľadom sexu. Jeho problémová spolužiačka Maeve mu navrhne, aby spolu začali podnikať. S cieľom pomôcť svojim spolužiakom si v škole otvoria sexuálnu poradňu.

Hrajú: Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson

Počet sérií a epizód: 2 / 16

Lovci myšlienok (Mindhunter)

Žáner: Thriller / Krimi / Dráma

Hlavní hrdinovia Holden a Bill sú agenti FBI, ktorí majú za cieľ dolapiť všetkých násilníkov behajúcich na slobode. Aby lepšie pochopili ich zmýšľanie, vypočúvajú uväznených sériových vrahov s nádejou, že tieto vedomosti aplikujú na otvorené prípady.

Hrajú: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Tory

Počet sérií a epizód: 2 / 19

Pokiaľ máte aj iné tipy, napíšte ich do komentára. Radi prinesieme ďalší článok.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.