Steve Jobs bol osobnosťou, ktorá bola veľmi zvláštna a taktiež mala vyhranený názor na isté veci, medzi ktoré patrili nepochybne aj automobily. Práve s ich dizajnom sa dá totiž dokonalo vyhrať. Počas svojho života nevystriedal príliš veľa automobilov ale ostal verný jednej značke, ktorá ho sprevádzala až prakticky do konca života.

Mercedes SL

Steve Jobs mal obľúbenú zrejme len jednu jedinú značku, ktorej veril prakticky odvtedy, odkedy si zakúpil jej prvé vozidlo. Steve miloval nemecký Mercedes a obľuboval najmä vozidlá s koncepciou coupe. V podstate jazdil len na tých. Hlavným dôvodom bol interiér, ktorý pôsobil luxusne a moderne. Avšak nebolo to to jediné, čo Steve vo svojom živote šoféroval. Zo začiatku, keď ešte ani Apple neexistovalo, jazdil napríklad na športovom Fiate 850 coupe, či neskôr aj na Porsche 928 či 944.

V tomto storočí šoféroval Mercedes SL 55 AMG, ktorý určite pozná každý jeden fanúšik značky. Je to jednoducho legendárne kupé a jeho hodnota je aj v dnešnej dobe (po vyše 10 rokoch výroby daného modelového roku), nadpriemerne vysoká. Steve na ňom jazdil dennodenne, či už do práce, reštaurácie alebo supermarketu. Druhé auto jednoducho nemal. Nebolo by na tom nič zvláštne keby nešlo o jednu z najväčších osobností technologického sveta, ktorá by si mohla pokojne kúpiť toľko áut, koľko by len chcela.

Jeho manželka Laurine jazdila taktiež na vozidle s koncepciou coupé. Konkrétne na Audi S5, v ktorom sme občas mali tú šancu vidieť aj samotného Jobsa. Na záver už iba dodáme, že Jobsove auto nebolo príliš náročné rozpoznať v dave. Nikdy totiž nemal na ňom licenčné značky a taktiež zásadne parkoval na mieste pre vozíčkarov (ešte predtým, ako mu diagnostikovali rakovinu).

Prečítajte si tiež  Od predstavenia tohoto dizajnérskeho kúsku ubehlo 20 rokov. Takto vyzeral iMac G4
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.