Napadlo vás niekedy, ktorý iPad od spoločnosti Apple je na Slovensku najpredávanejší? Asi nie je prekvapením, že je to základný model. Má však zaujímavý hardvér, perfektný operačný systém a po zľave ho kúpite za super cenu. Je teda zbytočné dlho rozmýšľať, v čom tkvie tajomstvo jeho úspechu.

Základný iPad 9. generácie ponúka síce starý dizajn, no tešiť sa môžete na veľký 10,2″ displej a klasické tlačidlo Home Button s integrovaným Touch ID. Obrazovka má samozrejme vysoké rozlíšenie 2160 x 1620 pixelov a jas na úrovni 500 nitov. Vďaka tomu si užijete akýkoľvek obsah vo vysokej kvalite. Dopomôže tomu aj stále výkonný procesor A13 Bionic, ktorý je vyrábaný 7 nm procesom a v testoch poráža drvivú väčšinu svojich konkurentov. Apple skrátka robí nadčasové čipy a tým predĺžuje životnosť svojich produktov.

Základný iPad sa štandardne predáva za 429 €, vďaka čomu je vcelku dostupný. Dobrou správou ale je, že toto zariadenie je na trhu nejaký ten piatok a vďaka tomu mu klesla cenovka na nové minimá. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už od 337 €, vďaka čomu ušetríte skoro 100 €. A to sa pri takomto produkte určite oplatí.

Základný iPad má plno ďalších zaujímavých funkcií a výhod 

iPad 9. generácie a Apple Pencil
Zdroj: MyNextTablet

Základný iPad má tiež kvalitnú prednú kameru, ktorá je ako stvorená pre Face Time hovory, čomu dopomáha aj integrovaná funkcia Center Stage. Taktiež má kvalitnú zadnú kameru s rozlíšením 12 Mpx. Rovnako je tu aj možnosť natáčania 1080p videa pri 60 FPS. Ak si teda budete chcieť zvečniť chvíle s rodinou a nebudete mať k dispozícii iPhone, bohato vám postačí aj toto zariadenie.

Dôvod, prečo je základný iPad taký populárny je okrem jeho nízkej ceny aj perfektne vyladený operačný systém iPadOS. Vďaka nemu funguje veľmi rýchlo a plynulo a hlavne tu viete okrem pozerania filmov, scrollovania internetových stránok, či odpisovaním na sociálnych sieťach aj hrať náročnejšie hry. Aj keď má základný iPad starší procesor, bez väčších problémov ich utiahne.

V neposlednom rade je tu tiež vynikajúca výdrž batérie. iPad 9. generácie má až 8 557 mAh akumulátor, vďaka ktorému zvládne aj 10 hodín menej náročného používania. Ak mu však „naložíte“, počítajte skôr so šiestimi hodinami. To je však taktiež veľmi fajn údaj.

Pokiaľ teda hľadáte lacný tablet za rozumnú cenu, ktorý vám vydrží niekoľko rokov, základný iPad 9. generácie nie je krokom vedľa. Je síce pravda, že jeho dizajn pôsobí značne zastaralým dojmom, no na druhej strane sú to stále lákavé tvary. iPad 9 kúpite za najlepšie ceny na Slovensku po kliknutí na tento odkaz. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  V BMW si CarPlay neužiješ. Vieme prečo ho automobilka prestala dodávať do svojich vozidiel

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -