Apple predstavilo nový iPhone 14, ktorý je dostupný od 999 eur. Zariadenie prešlo medzigeneračnou modernizáciou, no určite sa nedá hovoriť o revolúcii. Veď tento model má dokonca ten istý proces, ako jeho predchodca (s drobnou úpravou v oblasti grafiky). Ak teda chcete ušetriť a získať iPhone za skvelú cenu, lepšou voľbou bude výber úplne inej verzie.

Reč je konkrétne o minuloročnom iPhone 13 so 6,1″ displejom a dostatočne veľkým 128 GB úložiskom. Aj keď ide o generačne staršie zariadenie, pokiaľ ho položíte vedľa nástupcu, rozdiely si zrejme ani nevšimnete. iPhone 13 sa dá navyše kúpiť za extrémne výhodnú cenu, ktorá však nebude platiť naveky. Dôvodom je politika spoločnosti Apple.

Ako iste viete, iPhone v roku 2022 v Európe zdražel, za čo môže najmä oslabenie eura voči doláru. Tento jav však spôsobil, že minuloročný model sa predáva ako nový za tie isté peniaze, ako v čase uvedenia na trh. Ak si teda chcete kúpiť iPhone 13 mimo akcie, pripravte si 899 eur.

My sme našťastie objavili predajcu, ktorý ponúka najobľúbenejší model Slovákov za mimoriadne priaznivú sumu. Základná 128 GB verzia u neho začína na hranici 788 eur s DPH, čo je z nášho pohľadu veľmi fér ponuka. Netreba pri tom zabúdať, že v rámci nákupu platí štandardná 24 mesačná záruka.

A ak by ste chceli ušetriť o čosi viac a nevadilo by vám používanie zariadenia s menším displejom, k dispozícii je aj iPhone 13 mini s rovnakým 128 GB úložiskom, ktorý v rámci akcie začína na čiastke 719 eur s DPH. Podľa porovnávača Heureka je tento model štvrtý najpredávanejší smartfón na Slovensku.

Dajte nám vedieť do komentára, ktorá generácia iPhonu sa vám v súčasnosti javí ako najvýhodnejšia. Je to model 13, 12 alebo 11?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Toto všetko prinesie iOS 17.3. Poznáme aj dátum vydania
Môže ťa zaujímať
- Reklama -