Len včera sme vás informovali o tom, že Apple začína pracovať na vývoji zariadenia, ktoré by malo niesť označenie iPhone SE 4. generácie. Dobrou správou je v prvom rade to, že už konečne nebude používať LCD, ale úspornejší OLED displej s vysokým rozlíšením a kvalitným zobrazením. Dnes sa však objavil ešte jeden únik, ktorý pridáva ďalšie podrobnosti.

Za všetkým stojí leaker @Uredditor, ktorý mimo iného potvrdil aj to, že iPhone SE 4 bude po vizuálnej stránke vyzerať veľmi podobne, ako iPhone 14. Dočkať by sme sa tak mali moderného dizajnu s plochými hranami. Jedným z hlavných rozdielov bude zadná kamera, ktorá by mala mať v iPhone SE 4 iba jeden objektív. Ako iste viete, iPhone 14 má v zadnej časti dve šošovky, ktoré sú proti sebe umiestnené diagonálne.

Medzi ďalšie novinky, s ktorou toto dostupné zariadenie príde na trh, má patriť nové akčné tlačidlo. To sa v súčasnosti nachádza len v Apple Watch Ultra, no čoskoro by malo obohatiť aj konštrukciu prémiového iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max.

Okrem uniknutých krytov prítomnosť tejto novinky prezrádzajú aj skryté funkcie v operačnom systéme iOS 17, ktoré sa podarilo objaviť beta testerom. Viac sa o tom, ako bude toto tlačidlo fungovať, dočítate v nasledujúcom článku.

Face ID aj USB-C ako štandard + čip A18 Bionic

iPhone SE 4
Zdroj: SvetApple

Tým, že iPhone SE 4 dostane kompletne prepracovaný dizajn prednej časti sa konečne dostaneme aj ku tomu, že už ho nebudeme odomykať cez Touch ID. Netvrdíme, že je to zlá autentifikačná technológia, no keď už si kupujete smartfón za viac, ako 500 €, možno by ste v ňom automaticky očakávali Face ID.

V neposlednom rade netreba zabúdať na to, že tak, ako všetky ostatné modely, aj iPhone SE 4 bude musieť spĺňať prísne zákony Európskej únie, čo znamená, že v ňom nájdeme USB-C konektor namiesto Lightningu. Odklepla to len tak mimochodom už aj slovenská vláda.

Jediným negatívom zostáva fakt, že iPhone SE 4 tak skoro neuvidíme. Podľa úniku sa jeho premiéry máme dočkať až niekedy v roku 2025.

Znamenalo by to, že sa v ňom môže nachádzať zatiaľ neexistujúci 3 nm čip A18 Bionic a tiež vlastný 5G modem, o ktorý sa po prvý krát postará práve spoločnosť Apple. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Najpredávanejší iPhone na Slovensku dnes získate s perfektnou zľavou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -