O iPhonoch čítame dennodenne a stále niečo nové, niečo čo sme ešte o nich možno nevedeli. Nedávno sme videli aj novú reklamnú kampaň Apple pre nový fotoaparát v iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Obidva sú úžasné a nielen najnovšie, ale aj staršie modely dokážu fotiť krásne detailné zábery. Napadlo ti už niekedy, na akú minimálnu vzdialenosť dokážeš zaostriť?

Napadlo ti už, na akú najmenšiu vzdialenosť vie iPhone zaostriť?

Zrejme nie, keďže väčšina z nás sa spolieha práve na automatické zaostrovanie iPhonu, a tak ťa nemusí trápiť akú vzdialenosť zvládne. Avšak, ak ideš s fotením ďalej a občas alebo aktívne využívaš detailnejšie zábery, táto vzdialenosť je rozhodujúca.

- Reklama -

Preto sme si sadli, zapli iPhone SE, vzali pravítko a začali zaostrovať najprv v klasickej iOS kamere a neskôr v Camera+. Výsledok? Zaostrenie bolo pri obidvoch menších testoch rovnaké, no pri klasickej kamere to bolo trošku náročnejšie, keďže tam nie je ovládač zaostrenia.

Výsledná minimálna vzdialenosť, ktorú iPhone dokáže ostro zaostriť je približne 5,5 – 6,5 cm. V tomto intervale sa nachádzal známy pás, ktorý prechádza z rozostreného, cez ostrý do opäť rozostreného záberu.

Je to podľa teba málo alebo veľa? Podľa nás je to jednoznačne akurát, keďže sa bavíme o fotoaparáte v smartfóne. Nezabudni na fakt, že fotku môžeš ešte do určitej medze priblížiť a vtedy je fotka ešte detailnejšia.

Článok vytvorený v spolupráci s webom iPhonegraphy Slovensko.

 

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here