Hodinky Apple Watch sú v súčasnosti určite jedny z najpopulárnejších inteligentných hodiniek na svete. Hoci sa ich možno nepredáva také množstvo ako by sme očakávali, určite patria na popredné priečky v predajoch týchto zariadení a to si vyžaduje aj určitú pozornosť. Tá je navyše dvojnásobná, keďže ide o produkt Apple. Najnovšie Apple prehralo kvôli Apple Watch a ich odolnosti súd. 

„Nárazuvzdorné“ Apple Watch

Spoločnosť Apple najnovšie vo Veľkej Británií prehrala súdny spor, po ktorom bude musieť z popisu produktu Apple Watch odstrániť výraz „impact resistant“. Za všetko môže problém, ktorý vyvolal jeden z majiteľov tohto zariadenia. Ten si po nejakom čase používania všimol, že na displeji hodiniek má puklinu a nakoľko majú byť hodinky nárazuvzdorné, nijaká puklina by na displeji nemala byť. Presne preto išiel priamo do Apple Store požiadať o reklamáciu a keď mu bola zamietnutá, rozhodol sa ísť s celým prípadom pred súd.

Hoci by jeden povedal, že niečo takéto nikdy nemôže vyhrať, keďže je evidentné, že si poškodenie hodiniek spôsobil sám, čo vlastne majiteľ nepopieral, súd rozhodol v jeho prospech a Apple je nútené vyplatiť mu plnú čiastku jeho Apple Watch. Samozrejme suma o ktorú príde Apple je v jeho poňatí zanedbateľná, no môže sa stať, že s rozbitými sklíčkami prídu aj iní používatelia a tak Apple musí čo najrýchlejšie konať.

Najlepším spôsobom ako to urobiť je jednoducho meniť popis produktu, Apple Watch boli doteraz označované ako „nárazuvzdorné“, ale keďže sa na nich sem tam vyskytla nejaká tá pavučinka a s ňou aj nekonečné starosti sklamaných majiteľov, v Apple budú musieť toto označenie zrušiť.

Len dodáme, že 32 ročný Gareth, ktorý tento naozaj kontroverzný súd vyhral, nemá v pláne nijakým spôsobom bojovať proti Apple aj keď mu spočiatku neuznalo reklamáciu. Práve naopak, Apple má rád a sám tvrdí, že si zakúpi nové Apple Watch. Hádam sa ale poučí a spolu s hodinkami zoberie aj nejaký ochranný obal, ktorý ochráni hodinky pred nepríjemnými nárazmi, prasklinami či pavučinami.

 

Prečítajte si tiež  Apple získal patent na displej so solárnym panelom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here