Apple Watch majú vážny problém v zabezpečení proti krádežiam. iPhony a iPady majú Activation Lock, to ale Apple Watch nemajú, takže ich ľahko po krádeži môže zlodej spárovať so svojím iPhonom a nemáte už šancu ich nájsť. Už ich nebudete môcť diaľkovo zablokovať cez iCloud ako v prípade iPhonu či iPadu.

Zabezpečenie

Hodinky síce majú potrebný číselný kód v prípade, že si ich zložíš z ruky. Ak však stlačíš bočné tlačidlo a displej Force Touch, tak ti vyjde ponuka, v ktorej je možnosť zmazania ( dáta , kód , nastavenie ). Následne je ti jasné, čo môže ľahko nastať po spárovaní s novým iPhonom. Číselný kód totiž chráni iba dáta uložené v hodinkách a nie pred odcudzením. Ako sme spomenuli už v tomto článku, Apple Watch sa nedajú vyhľadať cez iCloud, pretože nemajú funkciu Find My iPhone ako iPhone, iPad, alebo dokonca Mac. Stačilo by však zmeniť nastavenie, kde bude možné zmeniť kód zariadenia až po zadaní aktuálneho číselného kódu.

- Reklama -

Zdroj: 9to5mac.com

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.