Náš červeno-oranžový iPhone obletel svet

Minulý týždeň sme zverejnili správu, v ktorej sme vás informovali o zvláštnom probléme vyskytujúcom sa na našom redakčnom iPhone 12 v červenej farbe. V jednom z rohov z ničoho nič vybledla farba, čo po vizuálnej stránke nevyzerá dobre.

Netrvalo dlho a tieto informácie prevzali celosvetové média ako Macrumors, 9to5mac, Appleinsider, PhoneArena a množstvo ďalších, ktorí rozpútali medzi čitateľmi búrlivú diskusiu.

Portál svetapple.sk sa dokonca objavil aj vo videu od Lew Later, kde o celom probléme diskutoval Lewis George Hilsenteger z Unbox Therapy. Práve on bol v roku 2014 hlavnou tvárou kauzy Bend-gate, počas ktorej ako prvý ohol iPhone 6 Plus holými rukami.

Neboli sme jediní. Problém sa vyskytol už viackrát

Medzi príspevkami a komentármi sa našlo pomerne dosť ľudí, ktorým sa stalo niečo podobné ako nám. Nie vždy sa však jednalo o iPhone 12 a červenú farbu. Problémy sú spájané aj so staršími modelmi v iných odtieňoch (s výnimkou striebornej), ktoré nie sú eloxované (čo znamená, že sú menej odolné). Dokonca tu zopár ľudí upozorňovalo aj na hliníkový iPad a MacBook.

Portál 9to5mac zverejnil okrem našej fotografie aj záber od používateľa @mvrtzpr z Twitteru, ktorý taktiež ukazuje zvláštny jav na jeho modrom iPhone 12. V tomto prípade sa ale farba rovno odlupuje, pričom u nás skôr vybledla.

Modrá farba miznúca z iPhonu 12
Zdroj: 9to5mac.com

S podobným problémom však prišiel leaker a dizajnér Ben Geskin. Ten vo svojom príspevku zverejnil fotografie červeného iPhonu SE 2. generácie s rovnakým poškodením, akým trpí aj náš iPhone 12.

Podľa jeho vlastných slov patrí zariadenie manželke a vyblednutie sa objavilo po niekoľkých mesiacoch nosenia v kryte. Tento príbeh sa skoro úplne zhoduje s tým našim

Červená farba miznúca z iPhonu SE 2. generácie
Zdroj: Ben Geskin
Červená farba miznúca z iPhonu SE 2. generácie
Zdroj: Ben Geskin

Redakčný iPhone 12 sa nám zatiaľ nepodarilo reklamovať (nakoľko to pandemická situácia trochu komplikuje), no akonáhle to bude možné, pôjdeme s ním priamo do autorizovaného servisu.

Spoločnosť Apple sa ku vyblednutej farbe zatiaľ nevyjadrila, no nie je vylúčené, že sa tak stane v najbližších dňoch. Všetko záleží len od toho, ako moc je tento problém rozšírený a koľko ľudí ho nahlási. Týmto vás chceme zároveň aj vyzvať, aby ste sa nám ozvali v prípade, že ste si všimli niečo podobné.

Na záver už len dodáme, že stále nevieme, ako sa to vlastne celé stalo. Telefón nebol používaný v toxickom prostredí, nemal byť kedy vystavený priamemu slnečnému žiareniu a používal sa len s originálnym transparentným puzdrom. Ak máte podobné skúsenosti, napíšte nám do komentára. Každý postreh môže byť dôležitý!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.