Náš červeno-oranžový iPhone obletel svet

Minulý týždeň sme zverejnili správu, v ktorej sme vás informovali o zvláštnom probléme vyskytujúcom sa na našom redakčnom iPhone 12 v červenej farbe. V jednom z rohov z ničoho nič vybledla farba, čo po vizuálnej stránke nevyzerá dobre.

Netrvalo dlho a tieto informácie prevzali celosvetové média ako Macrumors, 9to5mac, Appleinsider, PhoneArena a množstvo ďalších, ktorí rozpútali medzi čitateľmi búrlivú diskusiu.

Portál svetapple.sk sa dokonca objavil aj vo videu od Lew Later, kde o celom probléme diskutoval Lewis George Hilsenteger z Unbox Therapy. Práve on bol v roku 2014 hlavnou tvárou kauzy Bend-gate, počas ktorej ako prvý ohol iPhone 6 Plus holými rukami.

Neboli sme jediní. Problém sa vyskytol už viackrát

Medzi príspevkami a komentármi sa našlo pomerne dosť ľudí, ktorým sa stalo niečo podobné ako nám. Nie vždy sa však jednalo o iPhone 12 a červenú farbu. Problémy sú spájané aj so staršími modelmi v iných odtieňoch (s výnimkou striebornej), ktoré nie sú eloxované (čo znamená, že sú menej odolné). Dokonca tu zopár ľudí upozorňovalo aj na hliníkový iPad a MacBook.

Portál 9to5mac zverejnil okrem našej fotografie aj záber od používateľa @mvrtzpr z Twitteru, ktorý taktiež ukazuje zvláštny jav na jeho modrom iPhone 12. V tomto prípade sa ale farba rovno odlupuje, pričom u nás skôr vybledla.

Modrá farba miznúca z iPhonu 12
Zdroj: 9to5mac.com

S podobným problémom však prišiel leaker a dizajnér Ben Geskin. Ten vo svojom príspevku zverejnil fotografie červeného iPhonu SE 2. generácie s rovnakým poškodením, akým trpí aj náš iPhone 12.

Podľa jeho vlastných slov patrí zariadenie manželke a vyblednutie sa objavilo po niekoľkých mesiacoch nosenia v kryte. Tento príbeh sa skoro úplne zhoduje s tým našim

Červená farba miznúca z iPhonu SE 2. generácie
Zdroj: Ben Geskin
Červená farba miznúca z iPhonu SE 2. generácie
Zdroj: Ben Geskin

Redakčný iPhone 12 sa nám zatiaľ nepodarilo reklamovať (nakoľko to pandemická situácia trochu komplikuje), no akonáhle to bude možné, pôjdeme s ním priamo do autorizovaného servisu.

Spoločnosť Apple sa ku vyblednutej farbe zatiaľ nevyjadrila, no nie je vylúčené, že sa tak stane v najbližších dňoch. Všetko záleží len od toho, ako moc je tento problém rozšírený a koľko ľudí ho nahlási. Týmto vás chceme zároveň aj vyzvať, aby ste sa nám ozvali v prípade, že ste si všimli niečo podobné.

Na záver už len dodáme, že stále nevieme, ako sa to vlastne celé stalo. Telefón nebol používaný v toxickom prostredí, nemal byť kedy vystavený priamemu slnečnému žiareniu a používal sa len s originálnym transparentným puzdrom. Ak máte podobné skúsenosti, napíšte nám do komentára. Každý postreh môže byť dôležitý!

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo nový ARM procesor M1 určený pre počítače Mac.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.