Používanie AirPods je premyslené do posledných detailov. Veľa používateľov oceňuje funkciu, kedy sa automaticky pripoja ku zariadeniu. Nie každému to ale vyhovuje. Pokiaľ chcete nastavenie deaktivovať, pozrite si návod, v ktorom vás to naučíme.

Deaktivácia automatického pripájania

Kompatibilita AirPods je naozaj špičková. Ponúkajú aj možnosť automatického prepínania zo zariadenia do zariadenia (čo funguje na výbornú).

- Reklama -

Niekedy to ale nie je úplne ideálne. Pokiaľ napríklad pracujete na iPhone a iPade súčasne (pričom na jednom z nich počúvate hudbu), funkciu si možno potrebujete deaktivovať.

Celý postup je jednoduchý, no musíte ho zopakovať na každom zariadení zvlášť. Ak teda nevyžadujete automatické pripájanie iba na jednom z nich, takýmto spôsobom si to viete ľahko “spravovať”.

Návod: Ako deaktivovať automatické pripájanie AirPods k iPhonu.

  • Pripojte svoje slúchadlá AirPods k iPhonu.
  • Teraz na zariadení otvorte Nastavenia.
  • Vyberte položku Bluetooth.
  • V zozname by sa mali nachádzať vaše AirPods (pripojené k zariadeniu). V pravej časti kliknite na tlačidlo “i”.
  • V tejto chvíli vyberáte spôsob pripájania. Môžete ho ponechať “Automaticky” alebo “Pri poslednom pripojení k tomuto iPhonu”.
  • Hotovo.
Návod: Ako deaktivovať automatické pripájanie AirPods k iPhonu.

Akonáhle vypnete automatické pripájanie, AirPods budú s vašim iPhonom spolupracovať iba vo chvíli, pokiaľ boli v poslednom prípade pripojené k tomu zariadeniu.

Zjednodušene, pokiaľ ste napríklad používali AirPods pred spaním s iPhonom a ráno si ich dáte do uší, pripoja sa k nemu automaticky. Ak ste však medzičasom použili iPad, s iPhonom sa nespárujú.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here