Používanie AirPods je premyslené do posledných detailov. Veľa používateľov oceňuje funkciu, kedy sa automaticky pripoja ku zariadeniu. Nie každému to ale vyhovuje. Pokiaľ chcete nastavenie deaktivovať, pozrite si návod, v ktorom vás to naučíme.

Deaktivácia automatického pripájania

Kompatibilita AirPods je naozaj špičková. Ponúkajú aj možnosť automatického prepínania zo zariadenia do zariadenia (čo funguje na výbornú).

Niekedy to ale nie je úplne ideálne. Pokiaľ napríklad pracujete na iPhone a iPade súčasne (pričom na jednom z nich počúvate hudbu), funkciu si možno potrebujete deaktivovať.

Celý postup je jednoduchý, no musíte ho zopakovať na každom zariadení zvlášť. Ak teda nevyžadujete automatické pripájanie iba na jednom z nich, takýmto spôsobom si to viete ľahko „spravovať“.

Návod: Ako deaktivovať automatické pripájanie AirPods k iPhonu.

  • Pripojte svoje slúchadlá AirPods k iPhonu.
  • Teraz na zariadení otvorte Nastavenia.
  • Vyberte položku Bluetooth.
  • V zozname by sa mali nachádzať vaše AirPods (pripojené k zariadeniu). V pravej časti kliknite na tlačidlo „i“.
  • V tejto chvíli vyberáte spôsob pripájania. Môžete ho ponechať „Automaticky“ alebo „Pri poslednom pripojení k tomuto iPhonu“.
  • Hotovo.
Návod: Ako deaktivovať automatické pripájanie AirPods k iPhonu.

Akonáhle vypnete automatické pripájanie, AirPods budú s vašim iPhonom spolupracovať iba vo chvíli, pokiaľ boli v poslednom prípade pripojené k tomu zariadeniu.

Zjednodušene, pokiaľ ste napríklad používali AirPods pred spaním s iPhonom a ráno si ich dáte do uší, pripoja sa k nemu automaticky. Ak ste však medzičasom použili iPad, s iPhonom sa nespárujú.

zdroj

Prečítajte si tiež  Applu unikol presný dizajn iPhonu 12 Pro Max. Bude mať zaujímavé novinky.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.