Spoločnosť Apple vydala nové beta verzie svojich operačných systémov, pričom šikovní vývojári už stihli objaviť novinky, ktoré mali byť zatiaľ utajené. O jednu sa postaral konkrétne Steve Moser z portálu Macrumors, ktorý zistil, že od príchodu iOS 16.1 bude možné odinštalovať ďalšiu vstavanú aplikáciu od Apple. Urobí to ale zrejme iba málokto.

Nový kód naznačuje, že ak vám prekáža aplikácia Wallet, jednoducho ju odstránite rovnako, ako zvyšný softvér. V prípade, že by vám potom opäť chýbala ju bude možné spätne vrátiť prostredníctvom internetového obchodu App Store. Všetko bude samozrejme fungovať bezplatne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Je síce pravda, že už aj dnes môžete vymazať túto apku z domovskej obrazovky, no softvér zo systému iOS úplne nezmizne. V podstate sa iba skryje, pričom je ho možné jednoducho obnoviť. Toto by však mal operačný systém iOS 16.1 úplne zmeniť.

Kód iOS 16 súvisiaci s odstránením aplikácie peňaženka
Zdroj: Steve Moser (Macrumors)

Nakoľko iOS 16.1 zatiaľ nie je k dispozícii, samotná novinka sa nedá otestovať. Takisto existuje možnosť, že spoločnosť Apple ešte niektoré detaily pred vydaním updatu zmení.

Každopádne je však vysoko pravdepodobné, že technologický gigant umožní vymazanie peňaženky, nakoľko túto apku niektorí ľudia nevyužívajú a zbytočne im zaberá miesto.

Urobí to zrejme iba málokto 

Apple Pay iPhone a terminál
Zdroj: Unsplash / Nathan Dumlao

Dôležité je však doplniť, že drvivá väčšina ľudí si aplikáciu Wallet vo svojom iPhone určite ponechá, pretože v nej majú dôležité údaje. V niektorých krajinách si do nej môžete vložiť napríklad aj občiansky / vodičský preukaz, no na Slovensku využívame najmä karty, pomocou ktorých sa dá platiť so službou Apple Pay.

Rovnako tak si môžete do peňaženky uložiť rôzne lístky, kľúče od auta, podklady pre poistenie alebo letenky. V posledných rokoch sa stal populárnym aj očkovací preukaz v súvislosti s ochorením COVID-19.

Dôvod možnosti vymazania aplikácie Wallet môže súvisieť s protimonopolnými zákonmi 

Apple Pay spoločnosť Apple
Zdroj: Unsplash / CardMapr.nl (úprava redakcie)

Portál Macurmors upozorňuje, že nový krok môže súvisieť aj s hromadnou žalobou, v ktorej spoločnosť Apple čelí porušeniu protimonopolného zákona v súvislosti s Apple Pay. Aj keď má iPhone NFC, nedovolí ho využívať žiadnej inej (ako svojej) službe. A to sa niektorým regulátorom nepáči.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Operačný systém iOS 16 bude k dispozícii už v septembri, pričom jeho prepracovanejšia verzia iOS 16.1 príde o niečo neskôr (v októbri / novembri).

Rovnako tak by ste mali vedieť, že v roku 2022 uvidíme operačný systém pre iPad (iPadOS 16) pravdepodobne až v októbri, nakoľko Apple má problémy s vývojom funkcie Stage Manager.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -