Používanie rôznych appiek na iPhone/iPade sprevádza niektoré otravné činnosti. Jednou z nich je aj neustále rušenie vyskakovacích okien, ktoré vás nabádajú k tomu, aby ste im udelili hodnotenie v rámci App Store. V dnešnom návode vám ukážeme, ako si spríjemniť život a tieto „upozornenia“ raz a navždy deaktivovať. Poďme na to.

Hodnotenie appiek

App Store je jeden z najväčších obchodov na svete, ktorý používateľom predáva digitálne produkty a služby. Tak ako všade inde, aj tu sa o rebríčkoch jednotlivých aplikácií rozhoduje najmä na základe hodnotenia. Je logické, že čím má daný softvér viac hviezdičiek a pozitívnych komentárov, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa objaví vo vyhľadávaní.

Niektorí vývojári sa to snažia dosiahnuť pomocou výzvy priamo počas používania appky. Je to síce pekné, no niekoho to môže po čase poriadne otravovať. Možno ste ani nevedeli, že toto okno viete raz a navždy deaktivovať. Stačí vám na to niekoľkosekundová návšteva nastavení a budete mať pokoj. Poďme sa pozrieť na to, ako to urobiť:

Návod: Ako deaktivovať upozornenia pre hodnotenie aplikácie na vašom iPhone.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia na vašom zariadení.
  • Vo vrchnej časti kliknite na svoje meno (iCloud účet).
  • Teraz vyberte tlačidlo iTunes a App Store.
  • V spodnej časti sa vám zobrazuje položka Hodnotenie/recenzie v appkách. Tú deaktivujte prepínačom na pravej strane.
  • Hotovo.

Od tejto chvíle budete mať pokoj. Na záver však doplníme, že pokiaľ si danú appku obľúbite, skúste ju z vlastnej iniciatívy ohodnotiť. Vývojárovi tak pomôžete, aby ju mohol stále vylepšovať.

Návod: Ako deaktivovať upozornenia pre hodnotenie aplikácie na vašom iPhone.
Návod: Ako deaktivovať upozornenia pre hodnotenie aplikácie na vašom iPhone.
Prečítajte si tiež  Apple chystá veľké zmeny pre iPhone. V ponuke jablkových smartfónov môže nastať chaos
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.