Len deň po skončení konferencie WWDC 2022 a predstavení operačného systému iOS 16, sme napísali článok, v ktorom sme vás informovali, že nové zmeny na uzamknutej ploche iPhonu sú predprípravou pre príchod Always-on displeja. A hoci išlo z našej strany len o teóriu, teraz ju potvrdzuje portál 9to5mac.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá unboxing Apple Watch Series 7 Hermes za 1 859,00 €

Experti sa totiž podrobnejšie pozreli na prvú beta verziu iOS 16, ktorá je dostupná pre vývojárov už od pondelka. Vo výsledku odhalili hneď tri nové rámce, ktoré sa v predošlom operačnom systéme nenachádzali.

Tieto rámce majú konkrétne súvis so správou podsvietenia displeja iPhonu, ktorá je kľúčovým aspektom pre fungovanie technológie Always-on. Je teda jasné, že ju Apple niekde v tajných laboratóriách a výskumných centrách už dlhšiu dobu testuje. Nič viac však zatiaľ nevieme.

Analytici to naznačovali už dávno 

Koniec koncov, o tom, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max bude vybavený takýmto vylepšením nás informovali leakeri už pred niekoľkými mesiacmi. Ešte dávno pred Keynote ste na našom webe mohli čítať správy o tom, že iOS 16 prinesie špeciálne widgety na uzamknutej ploche, ktoré budú súvisieť s technológiou Always-on. No a presne to sa stalo.

Nové iPhony 14 Pro by mali disponovať LTPO OLED displejmi, ktoré poskytnú sofistikovanejšiu variabilnú obnovovaciu frekvenciu, než iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. V roku 2022 už nebude obmedzená v rozmedzí od 10 Hz do 120 Hz ale začínať má na 1 Hz podobne, ako to majú inteligentné hodinky Apple Watch Series 5 (a novšie)

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Práve táto zmena umožní používať stále zapnutý displej bez toho, aby sa zásadným spôsobom vybíjala batéria. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -