Rozhodli sme sa pre teba podrobne spracovať návody, v ktorých nájdeš všetko, čo potrebuješ pri iPhone vedieť. Prinášame návody, ktoré riešia jednoduchšie a tiež také, ktoré riešia náročnejšie problémy. Dnes sa pozrieme na jeden jednoduchší návod, ale určite veľa z vás túto funkciu ocení. Ako jednoducho prepočítavať meny, vzdialenosti na iOS?

Tento návod je skôr tip, bez nutnosti nainštalovania ďalšej aplikáie, na prevod jednotiek. Samozrejme, príklady sa dajú počítať aj na kalkulačke, s prevodmi meny či vzdialenosti to už je ťažšie. Na všetky tieto premeny ti ale stačí Spotlight, ktorý sa v iOS nachádza už nejakú tú dobu. Od iOS 9 je však prepojený so Siri, takže je aj inteligentnejší. Táto funkcia, je možno pohodlnejšia, no ja osobne ju moc nevyužívam. Môže sa ti však hodiť.

- Reklama -

Návod

Do Spotlightu teda stačí zadať len menu, ktorú chceš previesť, napríklad “20 GBP” a tadá, výsledok je na svete. Alebo zadaj “3 km” a automaticky uvidíš prepočet na míle. Ďalší príklad môže byť konvertovanie stupňov Celzia na Fahrenheita. Treba iba experimentovať a skúšať!

V komentároch nám môžeš dať vedieť, na aké premeny si prišiel ty.

IMG_0739 IMG_0740 IMG_0741
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]