Pokiaľ používate Instagram, určite viete, že sa v niektorých príbehoch objavuje hudba. Pokiaľ si chcete svoje „Story“ oživiť o vaše obľúbené skladby aj vy, v dnešnom návode si ukážeme dva rýchle a jednoduché spôsoby, ako na to.

Ako pridať hudbu na Instagram do príbehov?

Funkcia bola ešte pred pár rokmi zakázaná (kvôli autorským právam). Našťastie čas letí ako voda a v spoločnosti už pridávanie vlastných skladieb do príbehov povolili. Samotná zmena nastala ešte v roku 2018, keď sem Instagram nepridal len možnosť prehrávať hudbu na pozadí ale aj možnosť označiť ju priamo v príbehu. Je to výhoda pre ľudí, ktorí sledujú váš príspevok a skladba sa im náhodou zapáči. Môžu si ju jednoduchšie vyhľadať a stiahnuť. Ako na to?

1. Ako pridať hudbu do Instagram príbehov cez Apple Music, Spotify alebo inú appku.

V prvom rade začneme tým jednoduchším postupom. Pridať vlastnú skladbu do príbehu nie je žiadna veda. Stačí vám na to iba spustiť hudbu na pozadí (napríklad z Apple Music alebo Spotify), otvoriť Instagram a začať natáčať príbeh.

Tak isto môžete pred začatím tvorby videa otvoriť ovládacie centrum a v okne pre Apple Music/ Spotify spustiť prehrávanie. Nevýhoda je v tomto prípade taká, že sa priamo na príbehu neobjaví názov skladby a ani meno interpreta. Ak ho tam chcete mať, musíte využiť postup nižšie.

1. Ako pridať hudbu do Instagram príbehov cez Apple Music, Spotify alebo inú applu.
1. Ako pridať hudbu do Instagram príbehov cez Apple Music, Spotify alebo inú applu.

2. Ako pridať hudbu do Instagram priamo v appke.

Druhý postup je možno trochu komplikovanejší, no zato u niekoho preferovanejší. Akonáhle vytvoríte príbeh, v pravom hornom rohu vyberiete ikonku „nálepky“. Medzi označením polohy, tagovaním, GIFmy a podobne by ste mali nájsť aj nálepku „hudba“. Kliknite na ňu a v ponuke si vyhľadajte váš obľúbený song. V spodnej časti môžete urobiť dodatočné úpravy a spôsob zobrazenia. Hotovo! Už len pridať do príbehu…

2. Ako pridať hudbu do Instagram priamo v appke.
2. Ako pridať hudbu do Instagram priamo v appke. – svetapple.sk

Bonus: Ako pridať text piesne do príbehu na Instagrame?

Na záver tu máme ešte jeden bonusový návod, ako pridať priamo do príbehu text piesne. Ľudia sa s tým často trápia, keď takúto možnosť nevedia nájsť pri svojom obľúbenom songu. Dôvod je jednoduchý, nie je tu…

Texty sú súčasťou najmä pesničiek od svetoznámych hudobníkov. Nachádzajú sa presne v tej časti, kde volíte ikonku náhľadu (fotku a názov). Na obrázku nižšie môžete vidieť rôzne spôsoby, ako sa dá táto „nálepka“ používať… Pokiaľ teda chcete vlastné Lyrics, musíte nájsť pesničku, ktorá ich podporuje…

Návod: Ako na Instagrame pridať hudbu do príbehov?
Ako pridať hudbu na Instagram do príbehov?

Prečítajte si tiež:

Prečítajte si tiež  Nahradí Microsoft či Yahoo, Google OS X či iOS?

8 rád ako získať followerov na Instagram účte v roku 2020.

Návod: Ako zrušiť Instagram? Takto vymažete svoj účet ľavou zadnou.

Návod: Ako pridať fotku na Instagram cez PC? Je to jednoduché.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.