Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete neustále inovuje. Najnovšie sa podarilo známej programátorke Jane Manchun Wong nájsť jednu (zatiaľ skrytú) funkciu, ktorú by sme mohli označiť za „spomienkovú“. Instagram bude spomínať na zosnulého používateľa…

Instagram bude zvečňovať účty aj po smrti používateľa.

Technológie hýbu svetom a my ich môžeme používať aj trochu iným spôsobom ako sme na to boli doteraz zvyknutí. Instagram si prezeráme predovšetkým preto, lebo sú tu ľudia aktívni a vždy aktuálni. Čo však ak niekto umrie? V takomto prípade mu tu možno ostane účet s nápisom „Spomíname“. Ľudia by si mohli pozrieť jeho predošlé príspevky a pospomínať na pekné chvíle, ktoré s danou osobou zažili. Samotnú novinku už demonštrovala aj Jane Manchun Wong (na svojom profile), ktorá ju objavila.

Nové vylepšenie aktuálne nie je dostupné pre verejnosť a nikto presne nevie, kedy príde na trh. Treba tu však podotknúť, že je trochu kontroverzné v časoch, kedy svet obkľúčila nebezpečná pandémia, ktorá za sebou „zanechá“ každý deň tisíce obetí.

Pravdepodobne však ide iba o náhodu, ktorá je zle načasovaná. Pokiaľ si myslíte, že ide o niečo „výnimočné“, v skutočnosti už podobnú funkciu používa Facebook, pod ktorý Instagram patrí. Tu je táto možnosť dostupná dokonca niekoľko rokov. Povedzme si na rovinu, že na Instagrame by sa hodila tiež, nie je to teda zlý nápad…

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Instagram má obrovský výpadok. Ľuďom miznú účty aj sledovatelia. Dotklo sa to aj vás?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.