Emoji cez Touch Bar

V princípe existujú dva odlišné spôsoby, pomocou ktorých môžete vyvolať „aktiváciu Emoji“ na počítači Mac. Majitelia MacBooku Pro 13″ a MacBooku Pro 15″/16″ to budú mať o niečo jednoduchšie, nakoľko ich zariadenia disponujú Touch Barom, ktorého kompletné nastavenia nájdete v tomto článku.

Pre výber smajlíkov vám stačí kliknúť kurzorom na políčko pre zadávanie textu (napríklad v chate) a následne sa dotknúť ikonky usmievajúcej sa tváričky, v ľavej časti Touch Baru. Pred vašimi očami sa ocitnú stovky Emoji ikoniek, medzi ktorými môžete plynulo prechádzať sprava-doľava, prípadne naopak.

- Reklama -
Návod: Ako napísať Emoji na Macu pomocou jednoduchej klávesovej skratky
Návod: Ako napísať Emoji na Macu pomocou jednoduchej klávesovej skratky
Návod: Ako napísať Emoji na Macu pomocou jednoduchej klávesovej skratky

Tak isto je k dispozícii aj jednoduché tlačilo s piktogramom hodín, po ktorého rozkliknutí uvidíte jednotlivé sekcie konkrétnych ikoniek. Emoji rozhranie zmizne z Touch Baru vo chvíli, keď stlačíte akýkoľvek klávesu a začnete písať text.

Control + Command ⌘ + Space

V prípade, že nevlastníte MacBook Pro 13″/15″/16″, ktorý už disponuje Touch Barom, ale starší model bez neho, alebo MacBook Air či iMac, najjednoduchšou cestou, ako sa dostať ku Emoji je klávesová skrátka Control + Command ⌘ + Space.

Pokiaľ kliknete kurzorom na rozpísaný text, prípadne sa v ňom už nachádzate, a zadáte spomínanú skratku, otvorí sa vám vyskakovacie okno so všetkými Emoji ikonami či smajlíkmi. Apple si pre vás prichystalo jednoduché používateľské rozhranie, kedy si vyhľadávanie zjednodušíte buď slovom (toho čo hľadáte), prípadne kategóriami v spodnej časti okna.

V podporovaných aplikáciách (ako napríklad Chrome) sa dodatočná Emoji klávesnica musí vypnúť malým krížikom v ľavej vrchnej časti. Ak ju však aktivujete počas písania, zrušíte ju rovnako ako pri Touch Bare, a teda kliknutím po jednej z fyzických kláves. To je z tohto návodu všetko. Dúfame, že sme vám pomohli a prídete aj nabudúce. Tím svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.