Pokiaľ používate iPhone na viac ako len telefonovanie a písanie správ, mali by ste zbystriť pozornosť. V dnešnom návode vás naučíme, ako môžete behom niekoľkých sekúnd otočiť na vašom zariadení video. Postup je naozaj jednoduchý a nebudete potrebovať žiadnu inú aplikáciu tretej strany. Poďme na to.

Nová možnosť v iOS 13

Určite sa vám už stalo, že ste nejakým nedopatrením natočili video tak, že sa jednoducho nedalo pozerať. Na jeho otočenie bolo potrebné sťahovať dodatočné aplikácie z App Store, čo je vo všeobecnosti dosť otravná činnosť. Navyše nie vždy museli byť zadarmo.

Našťastie však Apple zistilo, že používatelia „trpia“ týmto problémom a tak ešte minulý rok ponúklo riešenie, v rámci rozšírených možností videa, v iOS 13. Na otočenie záberu vám teda budú stačiť systémové nastavenia, ktoré nájdete v aplikácii Fotky. Pokračujte v návode nižšie, ktorý vás k tejto možnosti presne navedie…

banner
reklama

Návod: Ako otočiť video na iPhone? Je to jednoduché…

  1. Otvorte si aplikáciu Fotky
  2. Vyhľadajte konkrétne video, ktoré chcete otočiť
  3. V pravom hornom rohu kliknite na Upraviť
  4. V pravom dolnom rohu vyberte ikonku orezania/otočenia
  5. V ľavej hornej časti máte možnosti „prevrátiť video“ (zrkadlovo) alebo otočiť video. Klikajte na druhú ikonku dovtedy, kým sa vám video neotočí tak, ako vám to vyhovuje.
  6. kliknutím na tlačidlo Hotovo (práva dolná časť), čím potvrdíte nastavenie.
  7. To je všetko…

TIP: V pravej časti menu vrámci otáčania videa môžete vidieť ikonku štvorcov. Pokiaľ ju zvolíte, na vašom videu môžete zmeniť pomery strán. Ak je záber natočený omylom na výšku a vy to chcete „ako tak zachrániť“, toto nastavenie vám s tým pomôže.

Návod: Ako otočiť video na iPhone? Je to jednoduché...
Návod: Ako otočiť video na iPhone? Je to jednoduché…
Prečítajte si tiež  V Rusku sa môžu znovu predávať iPhony. Ide o šedý biznis, ktorý podporuje Putinová vláda
Môže ťa zaujímať
- Reklama -