2Samsung Gauss je nová umelá inteligencia z Južnej Kórei

Len nedávno sme vám priniesli článok o tom, že spoločnosť Apple postupne pracuje na vlastnej umelej inteligencii, ktorú by mohla implementovať už na budúci rok do operačného systému iOS 18. Tim Cook sa navyše pred akcionármi vyjadril, že firma pod jeho vedením investuje do tejto oblasti nemalé finančné prostriedky. Samsung sa však evidentne do týchto prác obul skôr a teraz predstavil vlastný generatívny model AI Samsung Gauss, o čom nás informoval portál The Verge.

Novinka z dielne tejto spoločnosti je navrhnutá tak, aby dokázala bežať lokálne na vlastných zariadeniach, pričom prvú veľkú integráciu by sme mali vidieť už začiatkom budúceho roka v smartfónoch zo série Galaxy S24. Samotná technológia dokáže napríklad generovať a upravovať obrázky, ale aj tvoriť vlastné e-maily, upratovať rôzne dokumenty či dokonca fungovať, ako pomyselný asistent kódovania.

Spoločnosť Samsung na svojej prezentácii konkretizovala, že nový model generatívnej umelej inteligencie dostal svoj názov po legendárnom matematikovi Carlovi Friedrichovi Gaussovi. Práve tento muž stál za vznikom teórie normálneho rozdelenia pravdepodobnosti, ktorá je základom strojového učenia a umelej inteligencie.

Vývojári sa chvália tým, že ich nový jazykový model sa postará o vyššiu efektivitu práce v rôznych oblastiach. Používatelia vďaka Samsung Gauss budú schopný jednoduchšie dokončovať rôzne úlohy, ale napríklad aj prekladať dokumenty.

Taktiež sa týmto spôsobom zjednoduší ovládanie rôznych zariadení, ktoré sa nachádzajú v ekosystéme produktov spoločnosti Samsung. To, prečo bude Samsung Gauss tajnou zbraňou na iPhone 15 sa dočítate na ďalšej strane → → →

Späť