21. storočie prinieslo technológie, ktoré nám zásadne zjednodušujú život. Reč je aj o operačných systémoch iOS či iPadOS. Možno ste o tom nevedeli, no na oboch môžete podpisovať PDF dokumenty. Je to veľmi rýchle a jednoduché. V dnešnom návode vám ukážeme, ako na to!

Podpisovanie dokumentov

Samotná funkcia je v operačnom systéme už dlhé roky (od iOS 9). Treba ju len spoznať. Podpisovať môžete prakticky čokoľvek (napríklad aj fotky), no najčastejšie to budú asi PDF dokumenty. Celý postup nižšie prebieha cez vstavaného e-mailového klienta.

Nastaviť si viete viacero podpisov a potom z nich vyberáte. Uplatniť to môžete na prílohy, ktoré sú už prijaté a tiež na prílohy, ktoré sa chystáte odoslať. Celý proces funguje veľmi dobre a pokiaľ budete mať možnosť využiť ho, určite to oceníte.

Návod: Ako podpisovať dokumenty v iOS/iPadOS?

  1. Otvorte si aplikáciu Mail a vyberte správu s priloženým PDF (alebo akýmkoľvek iným) dokumentom.
  2. Otvorte dokument a v pravom hornom rohu kliknite na ikonu fixky.
  3. V spodnej časti sa vám otvorili možnosti kreslenia. Vpravo kliknite na ikonku „+“.
  4. Z ponuky vyberte „Podpis“
  5. Ak ho už máte vytvorený, kliknutím naň ho prenesiete rovno do dokumentu. Tak isto môžete vybrať tlačidlo „Pridať alebo odstrániť podpis“ aby ste ho vytvorili (prípadne aby ste pridali ďalší).
  6. Akonáhle je podpis v dokumente, upravte jeho veľkosť a polohu tak, aby pasoval na svoju pozíciu.
  7. Hotovo.

zdroj

Prečítajte si tiež  GTA V je dostupné úplne zadarmo. Stiahnite si ho aj vy. Zostane vám navždy!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.