Inteligentné hodinky sú naozaj vymakané zariadenie. Dokážu toho viac ako si možno myslíte. Vyhľadávanie piesne, ktorá hrá vo vašom okoli je veľmi jednoduché pomocou iPhonu. Možno ste ale nevedeli o tom, že sa to dá aj na hodinkách Apple Watch. Prečítajte si ako!

Populárna aplikácia Shazam nie je nutnosť…

Na to aby vaše inteligentné hodinky zistili, aká skladba práve hrá v rádiu alebo trebárs v nákupnom centre nemusíte nutne používať aplikáciu Shazam tak, ako ste si možno mysleli.

Samozrejme vám ukážeme aj to, ako ju môžete použiť. Už ale aj hlasová asistentka od spoločnosti Apple má v sebe vstavanú umelú inteligenciu, ktorá vie relatívne presne určiť to, o aký “song” sa vlastne jedná. Siri pri tom spolupracuje práve s populárnou appkou.

Pokiaľ však nepoužívate hlasovú asistentku alebo chcete zistiť aktuálne prehrávanú skladbu “potichu”, inštalácia Shazamu bude nutná. V následujúcich riadkoch si ukážeme ako môžete oba spôsoby využívať bez toho, aby ste museli z vrecka vyťahovať svoj iPhone. Poďme teda na to:

Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu?

V následujúcich postupoch si ukážeme obidva spôsoby, pomocou ktorých môžete odhaliť aktuálne prehrávanú skladbu. Oba sú veľmi jednoduché a dúfame, že vám pomôžu “zjednodušiť život”…

Postup zistenia prehrávanej skladby pomocou Siri

  • Aktivujte Siri pomocou povelu “Hey Siri” alebo podržte digitálnu korunku
  • Následne jej zadajte príkaz “what song is this?” 
  • Inteligentná asistentka sa automaticky spáruje so servermi Shazamu (aj keď nie je nainštalovaný) a definuje o akú skladbu ide.
  • Zobrazí vám názov skladby a tiež náhľad obrázku albumu, pokiaľ potiahnete prstom nižšie, môžete si skladbu pridať do hudobnej knižnice.
Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu?
Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu? – svetapple.sk

Postup zistenia prehrávanej skladby pomocou aplikácie Shazam

  • Nainštalujte si na hodinky Apple Watch aplikáciu Shazam
  • Po otvorení appky kliknite na modrú ikonku.
  • Shazam začne automaticky vyhľadávať skladbu.
  • Appka vám tiež ukáže náhľad albumu a názov songu.
  • Pre prípad overenia pesničky môžete kliknúť na ikonku “Play”
  • Hodinky Apple Watch začnú hrať časť pesničky.

Všetky tieto dáta sa automaticky synchronizujú s vašou aplikáciou Shazam, ktorú máte v iPhone. Vďaka tomu si budete môcť neskôr pozrieť všetok prehľad vašich vyhľadávaní, Je to rýchle a jednoduché…

Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu?
Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu? – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here