Inteligentné hodinky sú naozaj vymakané zariadenie. Dokážu toho viac ako si možno myslíte. Vyhľadávanie piesne, ktorá hrá vo vašom okoli je veľmi jednoduché pomocou iPhonu. Možno ste ale nevedeli o tom, že sa to dá aj na hodinkách Apple Watch. Prečítajte si ako!

Populárna aplikácia Shazam nie je nutnosť…

Na to aby vaše inteligentné hodinky zistili, aká skladba práve hrá v rádiu alebo trebárs v nákupnom centre nemusíte nutne používať aplikáciu Shazam tak, ako ste si možno mysleli.

- Reklama -

Samozrejme vám ukážeme aj to, ako ju môžete použiť. Už ale aj hlasová asistentka od spoločnosti Apple má v sebe vstavanú umelú inteligenciu, ktorá vie relatívne presne určiť to, o aký „song“ sa vlastne jedná. Siri pri tom spolupracuje práve s populárnou appkou.

Pokiaľ však nepoužívate hlasovú asistentku alebo chcete zistiť aktuálne prehrávanú skladbu „potichu“, inštalácia Shazamu bude nutná. V následujúcich riadkoch si ukážeme ako môžete oba spôsoby využívať bez toho, aby ste museli z vrecka vyťahovať svoj iPhone. Poďme teda na to:

Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu?

V následujúcich postupoch si ukážeme obidva spôsoby, pomocou ktorých môžete odhaliť aktuálne prehrávanú skladbu. Oba sú veľmi jednoduché a dúfame, že vám pomôžu „zjednodušiť život“…

Postup zistenia prehrávanej skladby pomocou Siri

  • Aktivujte Siri pomocou povelu „Hey Siri“ alebo podržte digitálnu korunku
  • Následne jej zadajte príkaz “what song is this?” 
  • Inteligentná asistentka sa automaticky spáruje so servermi Shazamu (aj keď nie je nainštalovaný) a definuje o akú skladbu ide.
  • Zobrazí vám názov skladby a tiež náhľad obrázku albumu, pokiaľ potiahnete prstom nižšie, môžete si skladbu pridať do hudobnej knižnice.
Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu?
Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu? – svetapple.sk

Postup zistenia prehrávanej skladby pomocou aplikácie Shazam

  • Nainštalujte si na hodinky Apple Watch aplikáciu Shazam
  • Po otvorení appky kliknite na modrú ikonku.
  • Shazam začne automaticky vyhľadávať skladbu.
  • Appka vám tiež ukáže náhľad albumu a názov songu.
  • Pre prípad overenia pesničky môžete kliknúť na ikonku „Play“
  • Hodinky Apple Watch začnú hrať časť pesničky.

Všetky tieto dáta sa automaticky synchronizujú s vašou aplikáciou Shazam, ktorú máte v iPhone. Vďaka tomu si budete môcť neskôr pozrieť všetok prehľad vašich vyhľadávaní, Je to rýchle a jednoduché…

Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu?
Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.