Apple Watch majú extrémne malý displej. Ovládanie je ale „Applovské“ teda perfektné. Kto by bol povedal, že sa sem zmestí kalkulačka. Inšpirovaná pravdepodobne ikonickými hodinkami Casio Vintage CA-53W-1ER prichádza do nového operačného systému. Prečítajte si: Návod – Ako používať kalkulačku na Apple Watch vo WatchOS 6?

Kalkulačka, ktorá dokáže viac.

Apple predstavilo pre svoje hodinky Apple Watch kalkulačku v operačnom systéme WatchOS 6 a my sa teraz pekne pozrieme na to ako táto novinka funguje a ako ju využívať. Aplikácia ponúka omnoho užotočnejšiu funkciu ako klasická kalkulačka. Doteraz sme v prípade hodiniek Apple Watch a kalkulačky museli používať aplikácie tretích strán. Teraz to už nutné nebude.

- Reklama -

Apple navyše svoju kalkulačku prepracovalo tak, že ponúka ešte viac ako klasická kalkulačka. Jej cieľom totiž nie je len bežné násobenie a rátanie čísel. Dokáže ešte jednu vec. Rozdeliť účet a nastaviť si tip (napríklad pre čašníka). Ak potrebujete povedzme zaplatiť v večer v bare za všetkých ale už si nepamätáte kto čo presne mal, je celkom fér ak sa celý účet rozráta na všetkých a každý zaplatí toľko koľko to vychádza na osobu. Hodinky vám s tým pomôžu. Po zadaní čísla do kalkulačky môžete zvoliť funkciu, ktorá vám presne vyráta sumu pre jednotlivca.

To samozrejme dokáže aj iná kalkulačka. V tomto prípade si ale môžete zvoliť aj percentuálnu hodnotu odmenu napríklad pre čašníka z pôvodnej ceny. Ak sa rozhodnete nechať 20% z celej sumy, hodinky budú vedieť rozrátať 120% sumy na povedzme 5 ľudí behom stotiny sekundy. To je veľmi užotočné ak sa vám nechce príliš rozmýšľať.

Návod – Ako používať kalkulačku na Apple Watch vo WatchOS 6?

Ak chcete vedieť ako sa kalkulačka bude používať, pokračujte pomocou tohto návodu. Je jednoduchá a intuitívna rovnako ako všetky ostatné Apple aplikácie. (ak už máte WatchOS 6 beta, môžete to vyskúšať aj hneď):

  • Otvorte si Kalkulačku na hodinkách Apple Watch.
  • Napíšte číslo, ktoré potrebujete rozdeliť.
  • Kliknite na „TIP“ v prvom stĺpci tlačidiel hneď pod zadaným číslom.
  • Nastavte si percentuálnu výsku odmeny (pohybujte pomocou digitálnej korunky)
  • Nastavte si počet ľudí (kliknutím na druhé políčko v menu), limit je obmedzený na 50 osôb!
  • Hotovo! (v dolnej časti displeja máte výsledok)
Návod - Apple Watch a WatchOS 6 prinášajú kalkulačku. Ako ju používať? - svetapple.sk
Návod – Apple Watch a WatchOS 6 prinášajú kalkulačku. Ako ju používať? – svetapple.sk
Návod - Apple Watch a WatchOS 6 prinášajú kalkulačku. Ako ju používať? - svetapple.sk
Návod – Apple Watch a WatchOS 6 prinášajú kalkulačku. Ako ju používať? – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.