Apple Watch majú extrémne malý displej. Ovládanie je ale “Applovské” teda perfektné. Kto by bol povedal, že sa sem zmestí kalkulačka. Inšpirovaná pravdepodobne ikonickými hodinkami Casio Vintage CA-53W-1ER prichádza do nového operačného systému. Prečítajte si: Návod – Ako používať kalkulačku na Apple Watch vo WatchOS 6?

Kalkulačka, ktorá dokáže viac.

Apple predstavilo pre svoje hodinky Apple Watch kalkulačku v operačnom systéme WatchOS 6 a my sa teraz pekne pozrieme na to ako táto novinka funguje a ako ju využívať. Aplikácia ponúka omnoho užotočnejšiu funkciu ako klasická kalkulačka. Doteraz sme v prípade hodiniek Apple Watch a kalkulačky museli používať aplikácie tretích strán. Teraz to už nutné nebude.

Apple navyše svoju kalkulačku prepracovalo tak, že ponúka ešte viac ako klasická kalkulačka. Jej cieľom totiž nie je len bežné násobenie a rátanie čísel. Dokáže ešte jednu vec. Rozdeliť účet a nastaviť si tip (napríklad pre čašníka). Ak potrebujete povedzme zaplatiť v večer v bare za všetkých ale už si nepamätáte kto čo presne mal, je celkom fér ak sa celý účet rozráta na všetkých a každý zaplatí toľko koľko to vychádza na osobu. Hodinky vám s tým pomôžu. Po zadaní čísla do kalkulačky môžete zvoliť funkciu, ktorá vám presne vyráta sumu pre jednotlivca.

To samozrejme dokáže aj iná kalkulačka. V tomto prípade si ale môžete zvoliť aj percentuálnu hodnotu odmenu napríklad pre čašníka z pôvodnej ceny. Ak sa rozhodnete nechať 20% z celej sumy, hodinky budú vedieť rozrátať 120% sumy na povedzme 5 ľudí behom stotiny sekundy. To je veľmi užotočné ak sa vám nechce príliš rozmýšľať.

Návod – Ako používať kalkulačku na Apple Watch vo WatchOS 6?

Ak chcete vedieť ako sa kalkulačka bude používať, pokračujte pomocou tohto návodu. Je jednoduchá a intuitívna rovnako ako všetky ostatné Apple aplikácie. (ak už máte WatchOS 6 beta, môžete to vyskúšať aj hneď):

  • Otvorte si Kalkulačku na hodinkách Apple Watch.
  • Napíšte číslo, ktoré potrebujete rozdeliť.
  • Kliknite na “TIP” v prvom stĺpci tlačidiel hneď pod zadaným číslom.
  • Nastavte si percentuálnu výsku odmeny (pohybujte pomocou digitálnej korunky)
  • Nastavte si počet ľudí (kliknutím na druhé políčko v menu), limit je obmedzený na 50 osôb!
  • Hotovo! (v dolnej časti displeja máte výsledok)
Návod - Apple Watch a WatchOS 6 prinášajú kalkulačku. Ako ju používať? - svetapple.sk
Návod – Apple Watch a WatchOS 6 prinášajú kalkulačku. Ako ju používať? – svetapple.sk
Návod - Apple Watch a WatchOS 6 prinášajú kalkulačku. Ako ju používať? - svetapple.sk
Návod – Apple Watch a WatchOS 6 prinášajú kalkulačku. Ako ju používať? – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here