Na svete poznáme naozaj veľké množstvo appiek, ktoré nám pomáhajú upraviť fotografie alebo videá. Dnes sa pozrieme na šikovného umelca, ktorý dokáže na svojom mobilnom zariadení pomocou populárneho programu Snapseed zmeniť fotografiu na nepoznanie. Wow. Viete to tiež?

Ako premeniť fotku na umelecké dielo za 10 minút v aplikácii Snapseed?

Umenie nemusí byť len to, čo vytvoríme ale aj to, ako to vytvoríme. Živým dôkazom je umelec, ktorý sa na Instagrame prezentuje pod pseudonymom navedits_. Na prvý pohľad nenápadný účet skrýva obrovské množstvo potenciálu a talentu. Autor fotografii používa na ich úpravu aplikáciu Snapseed, ktorá je celosvetovo veľmi populárna a môžete si ju stiahnuť na vaše iOS zariadenie úplne zadarmo.

- Reklama -

Tak isto je samozrejme dostupná aj na Androidoch v obchode Google Play. Sám navedits_ dokonca používa staršie zariadenia, s týmto operačným systémom. V prvom prípade by sa malo jednať o dvojročný Google Pixel 2 a v druhom prípade o Nexus 6P, ktorý bol predstavený dokonca ešte v roku 2015 (v ten istý rok prišiel na trh aj iPhone 6S).

Dá sa teda povedať, že na podobný výsledok nebudete potrebovať žiaden profi hardvér ale len šikovné prsty, trochu talentu a v neposlednom rade fotku a appku, v ktorej to budete upravovať. Autor svoje diela dokonca aj predáva. Konkrétne vo fotobanke Shutterstock. Pokiaľ teda máte záujem, môžete ho tu podporiť.

Nám sa jeho práca veľmi páči a obzvlášť sa nám páči najmä jeho 10-minútové video, v ktorom vás prevedie úpravou fotografie. Nemusíte byť profesionálom na to, aby bol výsledný efekt absolútne úžasný. Presvedčte sa sami. Napíšte nám do komentára, aké appky používate na úpravu fotiek vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.