Pokiaľ sledujete stránku svetapple.sk pravidelne, určite vám neunikol koncept Macu Pro z našej „dielne“, ktorý sme vám ukázali minulý týždeň. Zariadenie dizajnovo pripomínalo súčasnú verziu, no jeho veľkosť a vzhľad bol značne redukovaný.

Na podobnom návrhu však pracoval aj šikovný grafik a dizajnér, Antonio De Rosa, ktorý pri svojom koncepte nepoužil ako inšpiráciu súčasný Mac Pro, ale pôvodný Macintosh z roku 1984.

Veľký elegantný kovový panel, slúžiaci ako šasi má vo svojej prednej časti ikonický otvor pre USB a SD kartu, pripomínajúci pôvodnú kazetovú čítačku.

Vymeniteľné komponenty 

Aby toho nebolo málo, uvedený Mac Pro je plne modulárny. Jeho rozšírenia už nie sú také voľné ako v prípade aktuálnej verzie s procesormi Intel, no používateľ má možnosť dokúpiť si dodatočný hardvér (samozrejme iba od Apple), ktorý sa nasunie do špeciálnych slotov na elegantnom podstavci.

Musíme povedať, že samotný nápad je mimoriadne originálny a dizajn tohto Macu Pro na nás skutočne zapôsobil.

Na strane druhej, Apple sa s tvarmi nezvykne do takej výraznej miery vracať ku svojim starým produktom, hoci na ne sem tam odkazuje formou easter-eggu.

Ak by však dizajnéri v Cupertine išli touto cestou, neboli by sme proti. Čo hovoríte na uvedený dizajn vy? Oslovil vás alebo nie?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.