Prechod z operačného systému Android na iOS je celkom jednoduchý. Niektoré veci ale človek nemusí hneď vedieť. V dnešnom návode si ukážeme, ako medzi starým a novým zariadením prenesiete kontakty. Zaberie vám to len zopár minút. Poďme na to!

Ako preniesť kontakty z Androidu na iPhone?

Ešte pred tým ako začneme, mali by ste sa uistiť, že na vašich zariadeniach máte operačný systém Android 4.0 (alebo novší) a iOS 9 (alebo novší). V opačnom prípade by to nefungovalo. Nakoľko sa však jedná o relatívne staré verzie tak predpokladáme, že ich už nikto z vás nepoužíva.

Taktiež vám odporúčame skontrolovať, či sú obe zariadenia pripojené k rovnakej Wi-Fi sieti a zároveň do napájania. Bývajú to najčastejšie chyby, kvôli ktorým prenos zlyhá alebo sa nespustí. Ak je všetko v poriadku, pokračujte podľa postupu nižšie…

Využite nástroj od Apple

Azda najjednoduchší spôsob, ako celý prenos vykonať je využitie softvérového nástroja, ktorý ešte pred rokmi predstavila spoločnosť Apple a je dostupný na oboch platformách.

1. Pri prvotnom nastavení vášho nového iPhonu vyhľadajte možnosť „Migrovať z Androidu“. Pokiaľ ste už zariadenie stihli spustiť, musíte ho kompletne celé vymazať a začať odznova. Urobíte to cez Nastavenia >Všeobecné>Resetovanie>Vymazať celý obsah a nastavenia.

2. Do svojho Andorid zariadenia stiahnite (z Google Play) aplikáciu „Move to iOS“, ktorá pochádza od spoločnosti Apple. Po inštalácii a otvorení kliknite na tlačidlo Pokračovať (pravdepodobne budete musieť ešte odsúhlasiť aj zmluvné podmienky).

3. Na ďalšej obrazovke sa nachádza správa Vyhľadať kód. Ten by sa mal zároveň automaticky objaviť na zariadení s operačným systémom iOS (6-10 miestny). Pokiaľ to tak nie je, uistite sa, že ste správne klikli pri výbere nastavenia na možnosť „Migrovať z Androidu“.

4. Do svojho Android zariadenia Zadajte kód a počkajte, kým sa vám načíta obrazovka určená pre prenos údajov. Následne vyberte obsah, ktorý chcete presunúť a potvrďte ho klepnutím na tlačidlo Ďalej. Týmto spôsobom môžete migrovať nielen svoje kontakty, ale aj históriu správ, fotografie, videá, webové záložky, e-mailové účty či kalendáre (hudbu, knihy a PDF súbory je potrebné preniesť manuálne)…

Poznámka: Počas tohto procesu nechajte obe zariadenia položené na stole a nič s nimi nerobte až do chvíle, kým sa nedokončí načítanie a prenos. Celé to môže trvať len niekoľko sekúnd alebo minút. Záleží na tom, aké množstvo dát sa tu nachádza.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple stále bojuje proti EÚ: Firma nechce inštaláciu aplikácií mimo App Store v iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -