Presmerovanie hovorov na iPhone

Pokiaľ túto funkciu nepoznáte, dovoľte nám, aby sme vám ju v krátkosti predstavili (pokiaľ viete na čo slúži, túto časť pokojne preskočte). Po jej aktivácii sa ľudia nedovolajú vám, ale inému telefónnemu číslu, ktoré si vyberiete. Je to v podstate veľmi jednoduché a dá sa to používať vrámci obrovského množstva aktivít.

banner
reklama

Pokiaľ náhodou potrebujete mať v práci chvíľku času alebo idete na dôležité jednanie a nechcete byť rušení, všetky telefónne hovory, ktoré vám budú prichádzať, môžu byť automaticky presmerované napríklad na vášho zamestnanca, kolegu alebo sekretárku.

- Reklama -

Takisto sa dá presmerovanie hovorov na iPhone využiť aj v rámci dovolenky, používania súkromného/firemného telefónu či v situácii, keď ste svoj mobil niekde zabudli, stratili (alebo čokoľvek iné) a potrebujete byť v kontakte v rámci iného zariadenia a telefónneho čísla.

Návod: Ako presmerovať hovory na iPhone?

Ešte predtým ako začneme, radi by sme vás upozornili na dve veci. V prvom rade ide to, že presmerovanie hovorov na iPhone je len veľmi jednoduché. Môžete ho teda buď zapnúť alebo vypnúť, no nedá sa konfigurovať (napríklad aby bolo aktívne len v určitých hodinách atď…). 

Druhá vec je potom naše upozornenie na deaktiváciu tejto funkcie. Mnohí ľudia na tento krok zabudnú po tom, ako ju dlhšiu dobu používali a pre ostatných sú nedostupní. Nezabudnite ju teda vypnúť, ináč bude na vašom iPhone presmerovanie hovorov stále aktívne. 

Poďme na aktiváciu presmerovania hovorov na iPhone:

  1. Otvorte si Nastavenia na vašom zariadení.
  2. Z ponuky nižšie vyberte položku Telefón.
  3. Kliknite na položku Presmerovanie.
  4. Počkajte, kým sa funkcia načíta (niekedy to trvá dlhšie) a povoľte ju prepínačom.
  5. Kliknite na možnosť „Presmerovať na“.
  6. Zadajte telefónne číslo.
  7. Hotovo!

PS: Ak sa vám v 4. bode načítavala funkcia stále dookola, zatvorte aplikáciu (cez multitasking) a zopakujte postup znova. V našom prípade to pomohlo…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -