Internet je plný zaujímavého obsahu, ktorý je poväčšine dostupný len online. Čo však robiť v prípade, keď si chceme stiahnuť video z YouTube do nášho počítača zdarma? Samozrejme, že sa to dá a vďaka nášmu návodu vám to zaberie sotva niekoľko sekúnd. Pozrite sa ako na to:

YouTube a sťahovanie videa

Takáto funkcia pochopiteľne nie je v štandardnej webovej aplikácii dostupná. Nikde pri videu teda nenájdete tlačidlo “stiahnuť”.

- Reklama -

Pokiaľ by ste boli ochotní predplácať si službu YouTube Premium, tak by sa vám automaticky odomkol aj tento benefit. My sme tu však dnes preto, aby ste si mohli stiahnuť akékoľvek video z tejto knižnice úplne bezplatne.

Návod: Ako stiahnuť video z YouTube? Je to úplne jednoduché.

 1. V prvom rade si otvorte túto internetovú stránku, ktorú budeme počas celého postupu potrebovať.
 2. Do kolónky uprostred nakopírujte URL adresu videa, o ktoré máte záujem a následne kliknite na tlačidlo “GO” (je možné, že sa vám tu na druhej karte automaticky objaví reklama. Zatvorte ju).
 3. Na stránke sa vám teraz objavilo viacero alternatív, ktoré vám ukazujú ako si viete dané video stiahnuť.
 4. Na výber máte dokonca aj možnosť získať iba zvukovú stopu z videa (pokiaľ chcete napríklad skladbu).
 5. Po zvolení ideálneho rozlíšenia a formátu, kliknite na tlačidlo “Download”.
 6. Video sa vám automaticky otvorí na ďalšej karte a začne sa prehrávať. V pravom spodnom rohu kliknite na ikonku troch bodiek a vyberte tlačidlo “Stiahnuť”.
 7. Hotovo.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

 1. Podarilo sa mi stiahnuť video samozrejme aj so zvukom ale kedźe video je po anglicky potreboval som stiahnut aj titulky ktoré na you tube sú .Dá sa to nejak ???

 2. Mne ani neide o sťahovanie videí ale skôr o spustenie YouTube
  Dcéra mi postúpila svoj iPad 1.gen., žiaľ môj it vek nie je optimálny, mam 71+, a už som v koncoch. Prosím o radu, mám ešte možnosť YouTube rozbiehať, do nedavna ešte to šlo cez Safari, ale uz aj tomu je koniec. Taktiež, súrne by som potreboval stiahnuť Google chrome, ale opäť to pýta vyšší ipados ako 5.1. Dakujem.

  • Dobrý deň, vaše zariadenie je už predsa len dosť staré (10 rokov). Ťažko povedať, kde je chyba, no odporúčam kúpiť o poznanie novší model, najlepšie taký na ktorý nainštalujete iOS 13/iOS 14. Skvelým riešením môže byť iPad 10,2″ ktorý je aktuálne v predaji za 379€. Myslím, že by vám mohol na niekoľko rokov kvalitne poslúžiť 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here