Neveríme, že sa medzi našimi čitateľmi nachádza niekto, kto by nepoužíval Youtube. Najväčšia video knižnica na svete ponúka obrovské množstvo obsahu, ktoré vás dokáže zabaviť v každej situácii. Teraz kompetentní zaviedli novú funkciu, ktorá vám uľahčí vyhľadávanie konkrétneho obsahu vo videu.

YouTube prináša geniálnu funciu, ktorú určite oceníte.

Pokiaľ radi sledujete dlhé videá, no už menej radi vyhľadávate konkrétny obsah, ktorý sa v nich nachádza, YouTube prináša nové riešenie. Autori už nemusia pridávať do popisu takzvané „časové razítka“, aby používateľom uľahčili preklik na časť, ktorá ich skutočne zaujíma. Ak má niečo trebárs hodinu a vy potrebujete získať iba jednu krátku informáciu, pátrať po nej v celom videu môže byť dosť otravné.

- Reklama -

Po novom je možné vložiť „časové razítka“ priamo do lišty samotného videa. Akonáhle ho budete pretáčať, vrámci miniatúry sa objaví jednoduchý a krátky popis o čom daná časť obsahu pojednáva. O to, čo tu bude napísané sa samozrejme starajú tvorcovia daného videa. Aby to všetko fungovalo, v každom videu musia byť umiestnené minimálne 3 kapitoly, ktoré trvajú dlhšie ako 10 sekúnd.

Prvá kapitola potom logicky začína na 00:00. Aj keď ide na oko len o maličkosť, v skutočnosti je to veľmi praktické vylepšenie, ktoré hodnotíme kladne. Je jedno či sledujete návod, recenziu alebo rozhovor. Pretáčanie je vždy príťažou a môže trvať celé minúty. Takto vám to zaberie možno len sekundy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.