Ako urobiť screenshot Touch Baru na Macu?

To, že na iPhone alebo na Macu môžete urobiť snímku obrazovky displeja asi viete. Počuli ste ale o tom, že táto možnosť existuje aj pri dodatočnom dotykovom displeji, nazývanom „Touch Bar“, ktorý je dostupný v každom MacBooku Pro 13″ alebo MacBooku Pro 15″/16″ (od určitého roku výroby)? Celý postup je jednoduchý a my vás ho v tomto článku naučíme.

V podstate sa nemusíme príliš rozpisovať, nakoľko potrebujete poznať iba klávesovú skratku Command (⌘) + Shift + 6. Akonáhle ju zadáte, vytvorí sa snímka aktuálneho zobrazenia vášho Touch Baru. Tento dlhý a úzky obrázok sa uloží tam, kde to máte nastavené, pravdepodobne však na plochu vo formáte .PNG.

- Reklama -
5 tipov, pomocou ktorých si prispôsobíte Touch Bar na MacBooku Pro
5 tipov, pomocou ktorých si prispôsobíte Touch Bar na MacBooku Pro
Návod: Ako napísať Emoji na Macu pomocou jednoduchej klávesovej skratky

Dotykový Touch Bar je veľmi schopný nástroj najmä vtedy, keď si ho prispôsobíte ku obrazu svojmu a naučíte sa s ním pracovať. Presne za tým účelom vznikol rozsiahly článok s 5 tipmi „ako na to“, kde sme sa mu venovali. Okrem iného vám tiež zjednoduší vytváranie klasických screenshotov.

Pokiaľ ste teda majiteľom MacBooku Pro 13″ alebo MacBooku Pro 15″/16″, určite si prečítajte vyššie uvedený odkaz.

Napíšte nám do komentára, na čo najčastejšie používate svoj Touch Bar vy. Budeme radi za všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.