Pokiaľ používate na vašom iPhone odomykanie pomocou tváre, určite viete, že je to mimoriadne pohodlné. Čo však túto funkciu ešte zlepšiť, prípadne zrýchliť? Dnes si ukážeme návod, ako to urobíte behom niekoľkých sekúnd. Používanie Face ID bude rázom o niečo komfortnejšie.

Prečo je Face ID niekedy také pomalé?

Spoločnosť Apple využíva pri iPhone prepracovaný systém zabezpečenia. Nejedná sa len o prednú kameru, ktorá vás sleduje a následne softvérovo overuje, či ste to naozaj vy. Súčasťou Face ID sú aj biometrické senzory, ktoré dokážu pomocou bodov naskenovať tvár a autorizovať vás ako majiteľa zariadenia. Vďaka ním celý proces funguje aj v tme.

banner

Vráťme sa však späť ku kamere. Aj keď Face ID používa okrem nej množstvo iných technológii, stále je pre jednu vec mimoriadne dôležitá. Dokáže zistiť, či máte otvorené alebo zatvorené oči.

Možno, že si teraz hovoríte, že je to nejaká zbytočnosť. V rámci bezpečnosti je to ale doslova nutné. Hoci to celé odomykanie trochu spomaľuje, dokáže vám to zaistiť, že sa do vášho zariadenia nedostane nikto počas vášho spánku alebo nepozornosti. Ak chcete ale celý proces odomykania urýchliť, tejto funkcie sa musíte zbaviť.

Návod: Ako zrýchliť Face ID behom niekoľkých sekúnd?

V tomto prípade v podstate len deaktivujeme jedno bezpečnostné nastavenie. Nejedná sa teda o žiaden zázrak. Výhodou je nielen zrýchlenie samotného odomykania ale aj možnosť zlepšiť komfort používania Face ID, vrámci nosenia niektorých druhov slnečných alebo dioptrických okuliarov.

  1. Otvorte Nastavenia
  2. Prejdite do sekcie Face ID a kód
  3. Zadajte heslo od zariadenia
  4. Deaktivujte „Vyžadovať pozornosť pre Face ID“
  5. V pop-up okne kliknite na tlačidlo „OK“
  6. Hotovo
Návod: Ako zrýchliť Face ID behom niekoľkých sekúnd?
Návod: Ako zrýchliť Face ID behom niekoľkých sekúnd?
Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.