Povedzme si na rovinu, že Face ID je geniálna technológia iba do chvíle, kým svet neobkľúči celosvetová pandémia COVID-19. Mnohým ľuďom prekáža, aký je problém dostať sa do zariadenia v prípade, že nosia ochranné masky (rúška). Apple si je toho nedostatku našťastie plne vedomé a v budúcom update iOS 13.5, prinesie riešenie.

Apple vyriešilo problém s FaceID a rúškami

Nedávno sme vám priniesli článok, ako Face ID s rúškom jednoducho oklamať. Je to perfektný a funkčný návod, no z hľadiska bezpečnosti si ničím nepomôžete. Systém sa dá vďaka tomuto riešeniu oveľa jednoduchší zneužiť cudzím človekom. Na Slovensku máme rúška povinné a tak s nimi trávime celé dni počas toho ako chodíme von, do obchodu alebo do práce. Odomykanie iPhonu je peklo, no čoskoro sa to Zmení.

iOS 13.5, ktorý vyšiel v tretej beta verzii iba včera večer prišiel so zmenou zobrazovania prístupového kódu v prípade, že máte na tvári ochrannú masku. Už po prvom neúspešnom pokuse vám iPhone ponúkne možnosť zadať heslo (ak máte na tvári rúško). Doteraz to fungovalo tak, že sa systém dlhšie snažil inicializovať vašu tvár, no kým ste sa dostali ku kódu, zabralo to aj niekoľko sekúnd. To pochopiteľne nie je komfortné. Firma vydá aktualizáciu, ktorá to vyrieši už v krátkom čase a moc sa na to tešíme.

Len pripomenieme, že sa nedávno objavila informácia o možnej prítomnosti Touch ID priamo v displeji pripravovaného iPhonu 12. Pravdepodobne nejde o reakciu na COVID-19, no v týchto ťažkých chvíľach by sme ďalšiu autentifikačnú technológiu, ktorá nebude spoliehať na tvár alebo heslo určite privítali

Prečítajte si tiež  5 pozadí pre iPhone od SvetApple.sk |28.02.2016|
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.