Face ID je funkcia, ktorá prišla do iPhonu ešte v roku 2017. Nahradila otlačok prsta a vo svete sa stala okamžite veľmi populárnou. Občas ale blbne a používatelia nevedia čo majú robiť. Tu je návod: Face ID nefunguje správne. Ako to napraviť?

3Návod: Face ID nefunguje správne. Ako to napraviť?

Návod: Face ID nefunguje správne. Ako to napraviť?

Ešte pred tým ako si povieme presný postup, mali by sme si upresniť ako presne technológia funguje a prečo niekedy neodomkne zariadenie ani po tom ako sa dlho pozeráme na jeho displej. V provom rade to môže byť napríklad tým, že používame rôzne doplnky alebo sme zmenili účes, bradu a podobne.

Pri prvom naskenovaní by si mal systém urobiť presný 3D obraz našej tváre. Niekedy sa to ale celkom nepodarí. Vznikajú tak problémy. Okrem iného Face ID sa stále učí. Každým odomknutím si všíma, či sa na vašej tvári niečo nezmenilo. Ak sa zmenilo, všimne si to. Niekedy sa ale môže stať, že celý 3D systém skenovania zblbne a sústredí sa na detaily, ktoré už z vašej tváre zmizli (napríklad okuliare, ktoré často nosíte).

Aj preto sa môže stať, že telefón odomknete skôr s nimi ako bez nich, čo by sa určite diať nemalo. Hold, nič nie je dokonalé a aj perfektný systém musí mať svoje muchy. Ak to chcete napraviť, ponúkame vám jednoduchý návod na ďalšej strane.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.