Apple minulý rok predstavil trendy technológiu, ktorú si rázom obľúbili milióny používateľov po celom svete. Samozrejme, že reč nie je o ničom inom ako o skenovaní tváre Face ID vďaka infračervenej kamere. Ako ukazujú prieskumy, záujem o takéto odomykanie stále narastá. Už to nie je iba Apple!

Lepšie ako prsty

Mnohí sa síce báli, ako budeme odomykať telefón, keď tým prstom to bolo také super, ale ak raz používaš Face ID, zvykneš si tak rýchlo, že už ani nevieš, že si niekedy nejaké prsty používal. To si v Apple veľmi dobre uvedomujú a preto funkciu už onedlho rozšíria minimálne do ľaších 5 produktov. Nie je to ale iba Apple, kto má o technológiu záujem. Je to aj šikovná konkurencia, ktorá už stihla skopírovať všetky komponenty a vyrába svoje “verzie” Face ID.

- Reklama -

Podľa odhadov smartfóny, ktoré budú používať 3D snímanie tváre by mali dosiahnúť v roku 2018 predaj neuveriteľných 100 000 000 kusov. Väčšinu z toho bude samozrejme držať Apple, pretože do týchto odhadov patria aj iPhony, ktoré Apple predstaví v septembri. Konkurencia totižto má technológie, ale stále zápasí s problémami pri výrobe. Spoločností, ktoré vedia vyrobiť náročne komponenty nie je veľa a takmer všetky má pod palcom Apple. Xiaomi či Oppo sa teda učia veľmi rýchlo, no náskok sa im len tak ľahko dobehnúť nepodarí.

Biometrické skenovanie tváre je dokonalé - svetapple.sk
Biometrické skenovanie tváre je dokonalé – svetapple.sk

Uvažuje už aj Samsung

Už asi nikoho neprekvapí, keď v spojitosti s novými technológiami hovoríme aj o spoločnosti Samsung. Môžeme o ňom hovoriť ako o porazenom, pretože tesne pred iPhonom X vydal svoj vlastný skener tváre. Bezpečnostný systém telefónu však nebol až taký bezpečnostný, nakoľko fungoval na princípe primitívnejšej technológie. Išlo o 2D sken. Ľahko sa dal teda oklamať fotkou či videom. Apple pridalo prepracovanú dokonalosť, vďaka ktorej si ťa tvoj iPhone naozaj s nikým nepomýli. Navyše to funguje spoľahlivo.

Ako sme písali v nadpise, 3D skenovanie tváre zaujíma už aj Juhokórejského giganta. Predsa len musí napraviť svoju chybu z minulého roka a svetu priniesť niečo, čo skutočne spoľahlivo a bezpečne funguje. Mohol by to byť práve tento nápad Applu. Nech už sa teda stane čokoľvek, jedno ostáva nadsvetlo jasné. Apple udáva trendy a my sme súčasťou tých trendov!

Technológia je náročná na výrobu - svetapple.sk
Technológia je náročná na výrobu – svetapple.sk

zdroje: appleinsider, androidcentral, filmora, fortune, igeekblog

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here